REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Smartfony BlackBerry rozpoznają Twój nastrój

26.07.2012
18:40
blackberry logo
REKLAMA
REKLAMA

Nie tylko Microsoft, Apple oraz Google opracowują innowacyjne patenty. Również BlackBerry nad takimi pracuje. Już wkrótce Twój telefon rozpozna, w jakim jesteś humorze i zgodnie z tym dokona edycji treści wiadomości, którą zamierzasz wysłać.

Telefony komórkowe od dawna ułatwiają nam w sposób prosty i szybki wprowadzać tekst czy to redagując e-mail czy też SMSa. Research In Motion postanowił również, aby wiadomości przez nas wysyłane zawierały ładunek emocjonalny. Może to być zarówno radość, smutek, jak też złość. W tym to też celu RIM złożył wniosek patentowy, który; jeśli pojawi się w telefonach; znacznie urozmaici wysyłane wiadomości. Poza znanymi nam już dziś emotikonami tekst będzie różnicował się w zależności od nastroju np. krojem czcionki.

Urządzenia BlackBerry na podstawie danych biometrycznych, takich jak np. ciśnienie krwi, zebranych przez czujniki (jak akcelerometr, czujnik ciśnienia, przednia kamera), w jakie wyposażony będzie telefon określi nasz stan emocjonalny. I tak w zależności od nastroju będzie odpowiednio formatował tekst wiadomości. Załóżmy, że jesteśmy zdenerwowani, wtedy tekst wpisywany do BlackBerry Messenger będzie mógł zostać pogrubiony, napisany drukowanymi literami czy też czcionką koloru czerwonego. Gdy zrelaksowani będziemy pisać treść pozdrowień z nad morza, tekst będzie standardowy np. bez dużych liter, obfitował w emotikony oraz np. czcionka będzie koloru niebieskiego lub zielonego. Ciekawy pomysł, tylko czy ma rację bytu w naszych smartfonach?

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA