REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Pierwszy dziennik skrojony pod tablety wychodzi już jutro - Spider's Web już go przetestował

08.07.2012
18:00
puls biznesu
REKLAMA
REKLAMA

Tablet to bez wątpienia przyjaciel biznesmena. W wielu sytuacjach urządzenia te sprawują się lepiej od tradycyjnego laptopa, przede wszystkim jeśli chodzi o konsumpcję treści. Skoro mamy już odpowiednie urządzenie, to musimy mieć na nie też odpowiednie aplikacje. Od 9 lipca w Google Play oraz Apple App Store dostępny będzie Puls Biznesu Plus – pierwszy interaktywny dziennik na tablety w naszym kraju.

Puls Biznesu to specjalistyczny dziennik wydawany od 1997 roku, to także portal internetowy cieszący się sporą popularnością. Od dłuższego czasu dostępne są także e-wydania dziennika oraz aplikacje mobilne samego portalu. Jednak w poniedziałek 9 lipca startuje zupełnie nowa aplikacja oferująca e-dziennik skrojony specjalnie na potrzeby użytkowników tabletów.

Znamy już kilka tytułów prasowych z Polski – np. Brief i Newsweek- czy ze świata, które posiadają specjalne wersje swoich wydań na iPada i tablety z Androidem. Dostępne są też setki tytułów w postaci zwykłych plików PDF. Do tej pory nie było jednak w Polsce dziennika przygotowanego specjalnie na tablety. Wraz z premierą aplikacji Puls Biznesu Plus to ulegnie zmianie.

W AppStore była już obecna aplikacja z e-wydaniami Pulsu Biznesu, jednak ograniczała się ona do standardowej wersji papierowej gazety. Natomiast aplikacja portalu także nie zachęcała do siebie swoją funkcjonalnością – oferowała co prawda dostęp do najświeższych informacji, ale wygląd prezentowanych treści pozostawiał wiele do życzenia. Puls Biznesu Plus znacząco się różni od swoich poprzedników, jest nowoczesny i wyznacza nowe trendy na polskim rynku e-prasy.

To, co najważniejsze w e-wydaniach, to ich skład. Aplikacja PB jest złożona tak, jak przystało na tablety. Zaraz po okładce magazynu mamy dostęp do instrukcji obsługi. Nawigacja jest prosta, wszelkie interaktywne elementy są wyraźnie zaznaczone. Pomiędzy artykułami przesuwamy się lewo/prawo natomiast by podejrzeć pełną treść danego materiału poruszamy się w dół. Na wielu zdjęciach widoczny jest symbol odcisku palca oznaczający, że pod obrazkiem kryje się dodatkowa treść.

Najważniejszym elementem jest jednak fakt, że to w pełni żywe wydanie. Puls Biznesu Plus to nie tylko przygotowany wcześniej magazyn, część treści aktualizowanych jest na bieżąco. Kolumny Wiadomości Dnia Live oraz Puls Inwestora Live to dwie sekcje zawsze aktualne. Koniec więc z gazetą, w której przeglądamy notowania giełdowe z dnia wczorajszego i później musimy przechodzić do stron internetowych i tam znów przeglądać wyniki. Tutaj wszystko jest na miejscu.

W Pulsie Biznesu autorzy także nie są anonimowi. Na początku każdego z artykułów wyraźnie zaznaczony jest jego autor, a jednym kliknięciem możemy zostać przekierowani do wysyłania wiadomości e-mail do twórcy danego materiału. To bardzo dobra funkcja ułatwiająca komunikację z autorami i dyskusję, rekompensująca brak jakichkolwiek opcji społecznościowych. Nikt raczej nie oczekuje by w magazynie biznesowym znalazła się integracja z Facebookiem i całe szczęście, że jej nie ma. Jednak możliwość merytorycznej dyskusji na wybrane tematy jest jak najbardziej wskazana.

 

Nowy Puls Biznesu Plus to zdecydowanie jedno z lepszych rozwiązań na rynku, prezentuje się świetnie i powinno być wzorem dla kolejnych e-magazynów chcących pojawić się na tabletach. Co do samej zawartości to osoby, które na co dzień czytują tradycyjne „toporne” e-wydania lub papierowe doskonale wiedzą czego mogą się spodziewać, natomiast Ci którzy jeszcze nie mieli w rękach Pulsu Biznesu będą mogli się przekonać testując aplikację PB+ na własnej skórze – przez pierwsze 3 miesiące obowiązywać będzie okres testowy. Natomiast osoby prenumerujące PB w wersji elektronicznej czy papierowej zawsze otrzymywać za darmo będą także Puls Biznesu Plus.

Profesjonalnych e-wydań jest coraz więcej. W aplikacji Pulsu Biznesu mają się pojawiać także materiały wideo i wiele innych. Tak właśnie powinna wyglądać przyszłość prasy. Mimo, że nie jest to już namacalne wydanie, to jest to wciąż prasa. Wreszcie pojawił się też dziennik, który nie traci na swej aktualności w momencie gdy opuści drukarnię. Większość codziennych gazet dla internautów jest po prostu nieatrakcyjna – Puls Biznesu Plus ma szanse to zmienić.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA