REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Igrzyska Olimpijskie w TVP aż na 16 kanałach

25.07.2012
16:23
TVP uruchamia londyn2012.tvp.pl serwis z transmisjami online z Igrzysk Olimpijskich
REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie w Londynie rozpoczynają się już w piątek, na łamach Spider’s Web informowaliśmy już o wielu działaniach w Social Mediach jak i o tym, że będą to najmniej telewizyjne Igrzyska w ostatnich latach. Jak się okazuje TVP stanęła na wysokości zadania i przygotowała ofertę dopasowaną do potrzeb dzisiejszego odbiorcy.

Publiczna telewizja nie ma dobrego PRu – kłopoty finansowe, kiepskie ramówki, kombinowanie z podziałem programów tak, by upchać jak najwięcej reklam itd. Jednak w tym roku podejście do najważniejszych imprez sportowych na świecie jest w pełni profesjonalne i jak na nasz rynek w pewien sposób rewolucyjne. Euro 2012 było sukcesem TVP. Na czas udało się uruchomić główne kanały w wysokiej rozdzielczości – eksperymentowano z komentarzem i telewizją hybrydową. Piłkarskie Mistrzostwa Europy można było też śledzić w sieci także na smartfonach i tabletach. W przypadku Igrzysk TVP z rozwiązaniami sieciowymi idzie o krok dalej.

Przede wszystkim należy pamiętać, że Olimpiada to tysiące godzin sportowych zmagań w najróżniejszych dyscyplinach. Od lat stacje telewizyjne starały się pokazywać jak najwięcej. Przed Igrzyskami w Pekinie TVP uruchomiła dedykowany kanał HD i transmitowała wydarzenia na przynajmniej 4 kanałach. Teraz transmisja z Londyńskiej Olimpiady będzie pokazywana aż na 16 kanałach. Nie znajdziemy ich jednak w swojej kablówce czy platformie satelitarnej, ale w sieci. TVP przygotowała specjalny serwis londyn2012.tvp.pl, gdzie bez dodatkowych opłat będzie można śledzić o 1000 godzin relacji więcej niż na standardowych kanałach TVP.

To w sieci należy więc szukać prawdziwej sportowej telewizji. Na szczęście obecnie sieć jest wszędzie, a oznacza to, że specjalny serwis TVP dostępny będzie także z poziomu telewizorów, tabletów i smartfonów. Niestety mimo, że czasu do Igrzysk pozostało naprawdę niewiele czasu, nie ma jeszcze pełnych potwierdzonych informacji o dostępności tej usługi. Na pewno aplikacje te znajdą się w Samsung Apps na urządzenia z Androidem. Co prawda Samsung stanowi pokaźny procent urządzeń z tym mobilnym systemem, szkoda byłoby, gdyby użytkownicy urządzeń od innych producentów byli dyskryminowani.

W przypadku Smart TV decyzja o dostarczeniu tej usługi na wyłączność Samsungowi już raczej nie dziwi. Koreańczycy przodują jeśli chodzi o interaktywne funkcje w telewizorach, a Polacy chętnie podłączają te urządzenia do sieci i korzystają z tych rozwiązań. Londyn2012.tvp.pl będzie dostępny w telewizorach i odtwarzaczach blu-ray Samsunga z serii D oraz E, czyli na całe szczęście urządzenia z ubiegłego roku otrzymają dostęp do tej rewolucyjnej, jak na nasz rynek, aplikacji.

Przed startem trudno jest ocenić jakość tych działań, wszystko wyjdzie dopiero w praniu. Szkoda, że informacje o tym serwisie pojawiły się tak późno. Nawet sam Samsung mógłby dzięki temu zachęcić do zakupu Smart TV. Na kilka dni przed zapaleniem Olimpijskiego znicza jest już chyba trochę za późno. Czekamy na to, czy aplikacja mobilna pojawi się na większej liczbie urządzeń i platform oraz na to jak w rzeczywistości będzie działać usługa. Londyn2012.tvp.pl nie zabija telewizji, ale za to wspaniale poszerza jej możliwości – przynajmniej według zapowiedzi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA