REKLAMA

Jesienią wszyscy przyjaciele mogą być Twoi!

25.06.2012 14.08
Przyjaciele blu-ray 3
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli na pytanie -„Ilu masz przyjaciół?”, odpowiadasz – „Wszystkie dziesięć sezonów”, to zdecydowanie musisz przeczytać ten tekst do końca. A to za sprawą tego, że po 18 latach od premiery, ten jeden z najbardziej kultowych seriali komediowych ameryki, wyjdzie na Blu-ray. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły tego wydania.

„Przyjaciele” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych seriali komediowych na świecie. Trafił do ponad 100 różnych krajów. Otrzymał 7 nagród Emmy, Złoty Glob, 58 innych nagród oraz 152 nominacje do nich. Ostatni odcinek w USA obejrzało ponad 51 milionów widzów. Perypetie Rachel, Moniki, Phoebe, Joey’a, Chandlera i Rossa gościły na ekranach telewizorów od 1994 roku przez kolejne dziesięć lat. Następnie oczywiście widzom towarzyszyły liczne powtórki oraz wydanie serialu na DVD.

Teraz przyszła pora by ten serial został odświeżony cyfrowo i wydany, w możliwie najlepszej na dzień dzisiejszy wersji, na dyskach Blu-ray. Podstawowa zaleta takiego wydania? Oczywiście format 16 na 9, czyli dostosowany do współczesnych telewizorów. W ten sposób były kręcone wszystkie odcinki serialu, więc obyło się bez sztucznej konwersji obrazu.  Dzięki temu widzowie będą mogli zobaczyć trochę więcej, niż mieli pierwotnie okazję. Różnicę w jakości między wersją wydaną na DVD, a wersją obecnie nadawaną w amerykańskiej telewizji zobaczyć możecie pod tym linkiem. Już tutaj widać znaczące zmiany, a będą jeszcze większe, przy okazji wydania Blu-ray. Dostępny będzie także dźwięk przestrzenny w standardzie 5.1.

Oczywiście jest to wydanie przede wszystkim dla fanów serialu, którzy po raz kolejny będą mogli bawić się ze swoimi ulubionymi przyjaciółmi. Poza wieloma godzinami serialu na Blu-ray, pojawią się także 3 godziny nowych materiałów dodatkowych oraz 17 godzin dodatków znanych już z wydania DVD. To chyba wystarczy jako polecenie tej pozycji.


Niestety na chwilę obecną nie ma informacji o planach wydania tego serialu w Polsce na nośnikach Blu-ray. W USA premiera serialu na nowym nośniku zaplanowana jest na 13 listopada. Obawiam się, że ze względu na cenę w Polsce analogiczne wydanie „Przyjaciół” na Blue-ray nie ujrzy światła dziennego. Za wydanie amerykańskie trzeba będzie zapłacić niecałe 280 dolarów. Na pewno znajdą chętni na ten tytuł. Szczególnie, że w zamian otrzymują ponad 80 godzin serialu.

Szkoda, że wiele polskich kultowych filmów oraz seriali wciąż nie może doczekać się wydania na Blu-ray albo chociaż premiery telewizyjnej w HD po cyfrowej rekonstrukcji. Kto z nas nie chciałby obejrzeć „Misia” lub „Seksmisji” w domowej bibliotece w dobrej jakości, podobnie jak „Czterech pancernych i psa” czy też „Czterdziestolatka”.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA