Tech

Czy nowy Swype pożre klawiaturę SwiftKey?

Kilka dni temu pisałem o aplikacji SwiftKey 3, która jest moją urobioną androidową klawiaturą i sprawuje się wyśmienicie zarówno na smartfonach jak i tabletach. Zanim przekonałem się do tego rozwiązania byłem zadowolonym użytkownikiem Swype i propagowałem „mazanie” paluchem po ekranie, promując ten program wśród androidowych przyjaciół. Nowa beta aplikacji zapowiada się rewelacyjnie i chyba już niebawem wrócę do Swype’owania.

http://youtu.be/38dULHWGk7k

Odświeżona wersja aplikacji wprowadza nowy interfejs, który jest bardzo czytelny i zdecydowanie bardziej spójny z Androidem Ice Cream Sandwich. Klawiatura wygląda bardzo nowocześnie i cieszy oko. Menu w którym znajdziemy m.in rozbudowaną instrukcję obsługi aplikacji również nawiązuje do stylistyki Lodowej Kanapki.

Obsługa praktycznie się nie zmieniła, nadal przesuwamy palcem po ekranie, prowadząc go od litery do litery, aby wprowadzić odpowiedni wyraz. Automatyczna spacja sprawia, że nie tracimy czasu po każdym słowie, na jej ręczne wprowadzanie. Dodatkowo dzięki kilku przydatnym sztuczkom, możemy łatwo wprowadzać wielkie litery czy znaki interpunkcyjne.

Jednak skupmy się na tym co nowego pojawiło się w klawiaturze Swype. Aplikacja podobnie do SwiftKey potrafi uczyć się naszego stylu pisania i przewidywać słowa, które chcemy wprowadzić. Wszystko to dzięki możliwości połączenia programu Swype z naszym kontem Gmail, Twitter i Facebook, a do tego możliwa jest również nauka na podstawie napisanych przez nas SMSów. Dzięki tym zmianom klawiatura Swype będzie się teraz doskonale sprawdzała również przy klasycznym wprowadzaniu teksu. Na powyższej wideorecenzji aplikacji widać, że podpowiedzi są trafne i możemy dzięki nim zaoszczędzić sporo czasu.

Zaimplementowano również głosowe wprowadzanie tekstu i wszystko wygląda na to, że funkcja działa bardzo szybko i sprawnie. Choć przyznam, że do tej opcji nadal nie jestem przekonany i korzystam z niej bardzo okazjonalnie. Częściej dyktuję hasła do wyszukiwarki internetowej, ale wypowiadanie na głos treści prywatnych wiadomości SMS czy e-mail gryzie się z prywatnym charakterem takiej korespondencji.

Jeżeli Swype będzie się rozwijał w zaprezentowanym w becie kierunku, możemy spodziewać się doskonałej klawiatury, która zdeklasuje praktycznie całą konkurencję. Do czasu zakończenia okresu testowego pozostanę przy nowej wersji SwiftKey 3, ale co będzie potem? Czas pokaże…

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst