Tech

Czekając na nową grę od twórców Angry Birds zagraj w hit Disney'a

Ewę pochłonął SongPop,  ja natomiast pragnę zwrócić uwagę na mobilną grę, która o dziwo nie miała jeszcze okazji znaleźć się na Spider’s Web, mimo że od miesięcy króluje wśród najpopularniejszych gier na iOS oraz Android. Mowa o Where’s my water?

Where’s My Water? z powodzeniem może konkurować z Angry Birds i w sumie wykorzystuje bardzo podobne schematy. To gra logiczna, w której musimy doprowadzić wodę do wanny aligatora o imieniu Swampy, żyjącego w systemie kanalizacyjnym jednego z miast. Na każdym z poziomów musimy zebrać 3 gumowe kaczuszki i zmierzyć się z zasadzkami jakie przygotował Cranky – aligator alfra, naśmiewający się z biednego Swampiego.

Za sukcesem gry stoi Disney i jego dział mobilny, który przygotował świetną oprawę graficzną. To co trochę zawodzi to muzyka, która w porównaniu do rewelacyjnej ścieżki dźwiękowej Angry Birds bywa mocno denerwująca. Sama gra ma jednak świetną grywalność i niesamowicie wciąga. Disney pokazuje, że nie tylko w filmach, ale także w grach potrafi stworzyć produkt, który będzie bawił zarówno dzieci jak i dorosłych.

Gra dosępna jest na iOS od września ubiegłego roku, nieco później pojawiła się także wersja na Androida. To właśnie darmowa kopia tej gry została pobrana jako 25 miliardowa aplikacja z Apple App Store. Disney’owska produkcja jest jednym z nielicznych godnych rywali Angry Birds o miano króla mobilnych gier typu Puzzle. Jednak w przeciwieństwie do wściekłych ptaków, na razie nie mamy prawdziwej SwampyManii. Where’s My Water? Na razie nie wykorzystuje swojego potencjału marketingowego, mimo że to produkt Disney’a.

Idzie jednak nowe i już za kilka tygodni okaże się ile tak naprawdę warta jest firma Rovio odpowiedzialna za Angry Birds. To właśnie na przełomie czerwca i lipca swoją premierę mam mieć Amazing Alex, zupełnie nowa gra od Rovio. Amazing Alex to rozwinięcie gry Casey’s Contraptions, którą kupili twórcy Angry Birds. Podobnie jak Where’s My Water? oraz Angry Birds będzie to gra typu Puzzle. Jej premiera będzie prawdziwym testem dla Rovio.

Tymczasem jednak jeśli znudziły wam się wściekłe ptaki, to warto pomóc wykąpać się aligatorowi. Gra naprawdę wciąga i w wersji płatnej kosztuje jedynie 0,79 Euro. Natomiast w darmową wersję można zagrać także online na klasycznym pececie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst