REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wielka piłka w polskiej sieci (Włochy, Niemcy, Francja)

08.05.2012
21:04
Wielka piłka w polskiej sieci (Włochy, Niemcy, Francja)
REKLAMA
REKLAMA

Mamy w kraju przynajmniej dwa zawodowe serwisy sportowe – sport.pl i eurosport.pl, oba z grupą rzetelnych dziennikarzy, którzy znają się na swojej robocie. Dla futbolowych pasjonatów to jednak za mało, dlatego postanowiłem zebrać najciekawsze witryny poświęcone największym klubom piłkarskim ostatnich lat w jednym artykule – fani tych drużyn oraz ich rywali powinni często zaglądać na poniższe strony, bo ich twórcy każdego dnia – czysto amatorsko i hobbystycznie – robią kawał dobrej roboty. 

acmilan24.com

Stroną klubu AC Milan, która najbardziej przypadła mi do gustu jest acmilan24.com. Twórcy bardzo starają się publikować sporą liczbę informacji na temat klubu oraz związanych z jego życiem wydarzeń, a także poszczególnych zawodników. Mocny newsroom to zdecydowany atut i gratka dla kibiców. Tych na łamach witryny nie brakuje, ponieważ autorzy zachęcają do sporej integracji środowisk kibicowskich – pisania komentarzy czy autorskiej publicystyki, utrzymanej przeważnie na niezłym poziomie. Strona jest ładna, choć chaotyczna, przede wszystkim jednak witryna jest kompletna – nie brakuje niczego, co powinno znaleźć się na tego typu klubowym portalu.

intermediolan.com

Strona Interu Mediolan zaledwie przed kilkoma dniami doczekała się zupełnie nowej odsłony, stając się dzięki temu jedną z najładniej wyglądających stron klubowych w Polsce. Redaktor naczelny jest moim znajomym, a jako sympatyk Nerazzurrich przez kilka ostatnich miesięcy mogłem obserwować jak Paweł wraz ze swoją profesjonalną redakcją przygotowywał nową wersję. Opłaciło się, ponieważ chłopakom udało się stworzyć niemal kompletną bazę piłkarzy, sezonów, trenerów czy trofeów związanych z klubem z Mediolanu. Jest to zdaje się największa baza informacji na temat określonego klubu w kraju, uzupełniana przez aktualne informacje z życia klubu i publicystykę (napisałbym, że znakomitą, ale po znajomości też czasem tam publikuję, więc nie wypada).

intermediolan.com

 solojuve.com

Solo Juve jest zdecydowanie mniejszym serwisem od JuvePoland i skupia mniejszą społeczność, ale ideą artykułu nie jest wskazanie stron zawsze największych. A moim zdaniem – jeśli redakcja utrzyma swój poziom – niebawem SoloJuve będzie miało całą gromadę wiernych fanów i czytelników. Za stroną – jakkolwiek ciężko brzmią dla mnie te słowa – nowego mistrza Włoch przemawia nowocześniejsza oprawa graficzna i bardziej publicystyczny charakter prezentowania informacji – a, warto dodać, nie są to przemyślenia banalne, redakcja często decyduje się na przeprowadzenie szczegółowej analizy sytuacji w klubie, lidze, a nawet włoskim systemie prawnym ;). Sporo wysiłku włożono też w zaprezentowanie i opisanie największych gwiazd zespołu.

bayern.munchen.pl

Finalista tegorocznej Ligi Mistrzów też ma w polskim internecie bogatą reprezentację kibiców. bayern.munchen.pl jest chyba najbardziej nastawionym na informację serwisem z pośród wymienionych w dzisiejszym zestawieniu. Nowe wiadomości pokazują się w ekspresowym tempie i ilościach niemalże hurtowych, często dotycząc nawet najdrobniejszych aspektów piłki nożnej i życia klubowego. Twórcy niestety aspekt społecznościowy traktują nieco po macoszemu, przeciętny użytkownik strony to przede wszystkim czytelnik, a dopiero później komentator czy uczestnik okołofutbolowego życia.

borussia.com.pl

Trudno powiedzieć jak długo utrzyma się taki trend, ale w chwili obecnej Borussia Dortmund jest zdecydowanie na fali wśród polskich kibiców – i to nawet tych, którzy nie są szczególnie mocno związani emocjonalnie z niemieckim klubem. Wszystko za sprawą trzech naszych rodaków, którzy odnoszą w zespole ogromne sukcesy. Borussia.com.pl to bardzo fajna i nowoczesna witryna z porcją istotnych informacji, publicystyką oraz licznymi elementami organizacyjnymi dla samych kibiców, włączając w to stosowny fan club. Myślę, że każdy fan także biało-czerwonych powinien od czasu do czasu rzucić na witrynę okiem, choćby ze względu na smaczki w postaci wywiadów ze słynnymi rodakami.

borussia.com.pl

lyon.pl

Liga francuska nie cieszy się w Polsce szczególną popularnością, być może za jakiś czas za sprawą mocno podrasowanego PSG się to zmieni. Powyżej jednak strona zdaje się najpopularniejszego nad Wisłą francuskiego klubu, który niemal zdominował pierwszą dekadę XXI wieku. Witryna mniej więcej spełnia kluczowe dla mnie założenia – posiada aktywny newsroom oraz sporą porcję informacji na temat klubu, choć pod tym względem – odnoszę wrażenie – ustępuje nieco witrynom klubów z Serie A lub Bundesligi. Cóż – być może mało stymulująco działa w tej kwestii brak realnej konkurencji.

Tyle na dziś – jutro słowo o drużynach z Hiszpanii i Anglii wraz z – moim skromnym zdaniem – ideałem, jakim jest jedna ze stron Manchesteru United.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA