REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Bezprzewodowa ładowarka i inne bajery dla Samsunga Galaxy SIII

04.05.2012
9:57
Bezprzewodowa ładowarka i inne bajery dla Samsunga Galaxy SIII
REKLAMA
REKLAMA

O Samsungu Galaxy S III wiemy już praktycznie wszystko, czego można się dowiedzieć bez gruntownych testów – na te przyjdzie czas po 29 maja. Sam smartfon to połowa sukcesu. Galaxy S III przynosi jedną, nie przełomową, ale ciekawą rzecz, na której spopularyzowanie czeka wiele osób. Chodzi o bezprzewodowe ładowanie.

O ładowaniu indukcyjnym słyszeliśmy już nie raz i nie dwa razy, zawsze jednak kończyło się to eksperymentami, które nigdy nie miały przełożenia na komercyjny sukces. Ciężko powiedzieć dlaczego. Być może słaba wydajność tego typu ładowarek oraz ich zaporowe ceny są najlogiczniejszą odpowiedzią. Poza tym, nawet, jeśli tego typu technologie stawały się dostępne dla zwykłych użytkowników, to stosowane były w niewypałach, takich jak Palm Pre.

Jednak Samsung Galaxy S III ma szansę odmienić ten trend. Wprawdzie zestaw do ładowania bezprzewodowego nie będzie dołączony do pudełka z telefonem, jednak “kultowość” marki Galaxy oraz wielka pompa, z jaką promowany jest jej najnowszy przedstawiciel może sprawić, że niedługo również konkurencja zdecyduje się na takie akcesorium.

Wystarczy wyobrazić sobie prostą sytuację: wracamy do domu z rozładowanym smartfonem. Zamiast szukać kabla czy przejściówki wystarczy położyć urządzenie na bezprzewodowej ładowarce. Bez otwierania zaślepki na microUSB, bez celowania wtyczką w port USB. Nie da się chyba prościej, przynajmniej nie w najbliższej dekadzie. Nie znamy jednak ceny Wireless Charging Kit, która będzie miała kluczowe znaczenie.

 

Oprócz zestawu do bezprzewodowego ładowania Samsung zaprezentował też bogate portfolio akcesoriów, nie innowacyjnych, ale z pewnością użytecznych.

AllShare Cast Hub to małe urządzenie działające w zasadzie jak AirPlay od Apple. Pozwala ono na strumieniowanie obrazu i treści na telewizor lub projektor. Do działania wymaga złącza HDMI w urządzeniu odbierającym oraz usługi AllShare Cast w smartfonie.

Zapowiedziano też dwie stacje dokujące – Desktop i Premium Audio. Obie powinny zainteresować przede wszystkim miłośników muzyki. Pierwsza jest bardziej mobilna, ale obie pozwalają na ładowanie Galaxy S III. Premium różni się tym, że zastosowano w niej wzmacniacz, który ulepsza dźwięk. Poza tym do sprzedaży trafi Battery Chargier Stand, który jedynie ładuje smartfon.

Ciekawym dodatkiem do kupienia będzie też C Pen, czyli nic innego jak pojemnościowy rysik. Nie wiadomo, czy jak rysik z Galaxy Note będzie miał dodatkowe funkcje, jednak przy ekranie Galaxy S III o przekątnej 4,8 cala może okazać się przydatny.

Rysik C-Pen w Galaxy Note

Oprócz tego Samsung przygotował też uchwyt samochodowy z możliwością obrotu 360 stopni i 3 różne zestawy etui na urządzenie – klasyczne, supercienkie czy wodoodporne.

Szkoda, że nie znane są ceny zarówno Galaxy S III i akcesoriów zwłaszcza tych do bezprzewodowego ładowania. Jeśli Samsung się postara i dobrze je wypromuje, to może być kolejny hit.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA