REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Robienie zakupów siedząc wygodnie na kanapie? To możliwe dzięki Smart TV

24.04.2012
16:11
Robienie zakupów siedząc wygodnie na kanapie? To możliwe dzięki Smart TV
REKLAMA
REKLAMA

Smart TV to nie tylko szeroka gama serwisów VOD – to podobnie jak w przypadku smartfonów dostęp do różnego rodzaju aplikacji. O tych aplikacjach niewiele się jeszcze mówi, ponieważ niestety na razie jest ich stosunkowo mało, a jeśli już są, to jakość wykonania nie jest satysfakcjonująca. Czy jednak wyobrażaliście sobie zakupy za pomocą pilota siedząc wygodnie na kanapie? Spider’s Web udowadnia, że można.

Oczywiście dziś większość z nas, jeśli już posiada telewizor, to wieczorem siadając do przy nim z rodziną raczej nie skupia na nim całej swojej uwagi. Jest to ważny element dużego pokoju, jednak w tym samym czasie często surfujemy po sieci na tablecie, czy laptopie. Producenci telewizorów i różnego rodzajów urządzeń peryferyjnych, jak odtwarzacze blu-ray, dekodery telewizyjne, czy odtwarzacze multimedialne starają się pokazać, że za ich sprawą można robić równie dużo, a może nawet jeszcze więcej niż na tablecie czy smartfonie.

Wśród aplikacji na platformach Smart TV możemy odnaleźć dostęp do serwisu Allegro. Przeglądanie i zakupy na tej największej platformie zakupowej w kraju jest możliwe na przykład w urządzeniach z Smart TV od LG oraz w nPortalu dostępnym z poziomu dekoderów telewizji n. Obie wersje serwisu zdecydowanie różnią się od siebie, tak samo jak różnią się od tradycyjnej internetowej wersji Allegro lub nawet aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne. W przypadku portalu telewizji N, usługa działa pod szyldem Onet Allegro.

Czy korzystanie z takiego rozwiązania jest wygodne? To zależy co chcemy kupić, czy obejrzeć. W przypadku telewizorów LG przeglądanie zdecydowanie ułatwia pilot Magic Remote reagujący na ruchy niczym komputerowa myszka, tyle że w powietrzu. W wersji dla Nki musimy radzić sobie z obsługą pilota i dość małymi czcionkami. Wewnętrzny pojedynek zdecydowanie wygrywa więc wersja pod telewizory LG – jest zdecydowanie czytelniejsza, choć jednocześnie musimy się sporo namęczyć by zobaczyć dużą liczbę wyników naraz. Bez problemu jednak przeglądniemy oferty siedząc nawet daleko od telewizora. W przypadku Onet Allegro na nPortalu musimy trochę wytężyć wzrok.

Wszędzie dostępna jest opcja wyszukiwania, przeglądania po kategoriach, a nawet dostępu do zaawansowanych parametrów. Możemy również uzyskać dostęp do naszego konta i przeglądać oferty, które obserwujemy bądź też takie, w których bierzemy udział w licytacji. Dla fanów platformy to może być bardzo interesująca alternatywa. To także ciekawe rozwiązanie dla osób chcących wygodnie przeglądać oferty z danej kategorii siedząc na kanapie.

To co ważne w aplikacji Allegro, to pokazanie, że można robić zakupy za pośrednictwem telewizora. Nie jest to raczej zbyt popularna forma i nie należy też do najwygodniejszych. Jednak w przyszłości takie rozwiązanie jak zakupy z poziomu telewizora mogą okazać się kolejnym przełomem w e-commerce i nie mówimy tutaj tylko o nowoczesnych telezakupach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA