REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Połowa U2 inwestuje w Dropboksa

02.04.2012
19:25
REKLAMA
REKLAMA

Ciekawą informację podał przed chwilą serwis Dropbox za pośrednictwem Twittera – nowymi inwestorami firmy zostali Bono oraz the Edge, czyli wokalista i gitarzysta legendarnego zespołu muzycznego U2. Bono już wcześniej dał się poznać jako inwestor na rynku nowych technologii – jest jednym z udziałowców Elevation Partners. The Edge – o ile mnie pamięć nie myli – debiutuje jako inwestor.

Dropbox to hit ostatnich lat – ten dysk w chmurze przeżywa prawdziwy boom zainteresowania swoimi usługami, a większość gigantów technologii próbuje kopiować jego pomysły wydając kolejne Dropbox-killery. Swego czasu Apple starał się ponoć o kupno Dropboksa, ale Steve Jobs nie zdołał przekonać właścicieli Dropboksa, aby sprzedali mu swoją firmę. Może nie był też zbytnio zdeterminowany by ją kupić – uważał ją bowiem za „feature not service”, czyli bardziej część czegoś większego, aniżeli oddzielną usługę.

W ostatnim czasie spekuluje się, że kolejnego Dropbox-killera przygotowuje Google. Ma to być usługa Google Drive, której premiera ponoć już za rogiem.

przemekspider

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA