REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nokia Lumia 610 z obsługą NFC wkrótce w Orange

18.04.2012
14:34
Nokia Lumia 610 z obsługą NFC wkrótce w Orange
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z najważniejszych produktów firmy Nokia w ostatnim czasie – Nokia Lumia 610, którym fiński producent zamierza powalczyć na rynku tańszych smartfonów – wkrótce zadebiutuje w wersji z NFC w ofercie sieci Orange. Będzie to pierwszy smartfon pracujący pod systemem Windows Phone wyposażony w czujnik NFC, a przypomnijmy, że Nokia ma bogatą historię rozwoju technologii NFC na swoich urządzeniach.

Sam smartfon Nokia Lumia 610 obsługujący NFC nie będzie się różnił od modelu bez NFC. Wciąż będzie to urządzenie wyposażone w 3,7-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 800, układ mobilnych procesorów Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 800 MHz, 256 MB pamięci RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci flash.

Czujnik NFC w Nokia Lumia 610 będzie pozwalał na łączenie smartfonu z różnymi akcesoriami NFC, jak również na odczytywanie tagi NFC jednym dotknięciem ekranu. Technologia zbliżeniowa zastosowana w smartfonie będzie również obsługiwała mobilne płatności – smartfon może poszczycić się certyfikatem MasterCard PayPass, który stosowany jest w sieci Orange; będzie również działać z mobilną aplikacją Visa payWave. Dzięki temu Nokia Lumia 610 będzie mogła być wykorzystywana na przykład do łatwego i bezpiecznego zakupu biletów, czy innych mikropłatności.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Skpt9I-BxYg#!

Nokia Lumia 610 NFC to już ósmy smarfon fińskiego producenta, który wyposażony jest w NFC (Near Field Communication). Firma Nokia rozwija także linię akcesoriów obsługujących NFC, tj. bezprzewodowa słuchawka Bluetooth wraz z ładowarką samochodową.

Wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web firmą Nokia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA