REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie ma Office'a na iPadzie? Jest na smartfonach Nokia z Symbianem

12.04.2012
20:43
Nie ma Office’a na iPadzie? Jest na smartfonach Nokia z Symbianem
REKLAMA
REKLAMA

Pakiet biurowy Microsoftu to rzecz niezwykle pożądana na urządzeniach mobilnych. W ostatnim czasie co kilka dni pojawiają się informacje o nie do końca autoryzowanych przez Microsoft próbach udostępnienia popularnego Worda, Excela i Power Pointa na urządzeniach mobilnych Apple’a, w tym przede wszystkim iPada. Microsoft Office dostępny jest od dawna na własnej platformie mobilnej Microsoftu – Windows Phone, w tym oczywiście na smartfonach Nokia Lumia. Od kilku dni oficjalny Microsoft Office jest również dostępny na smartfony Nokia z systemem Symbian.

Od 10 marca 2012 r. posiadacze następujących smartfonów Nokia mogą pobrać pakiet biurowy na swoje smartfony: Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokia E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia Oro i Nokia C6-01. Aby pobrać Office’a na te smartfony wystarczy użyć narzędzia Nokia Software Update z poziomu smartfona, bądź też podłączyć telefon do komputera PC i pobrać aktualizację za pośrednictwem oprogramowania Nokia Suite. Wkrótce poszczególne aplikacje z pakietu biurowego Microsoftu pojawią się również w sklepie Nokia Store.

Aplikacje mobilne z pakietu Microsoft Office są maksymalnie zbliżone funkcjonalnością do swoich stacjonarnych odpowiedników, oczywiście z uwzględnieniem specyfiki urządzeń mobilnych. W aplikacji Word użytkownicy zastają podobny układ pracy z dokumentem co w aplikacji na komputery osobistej – w podobny sposób można tworzyć oraz zapisywać dokumenty. Prezentacje tworzone w aplikacji Power Point można nie tylko przeglądać na smartfonach Nokia, ale także je edytować, a następnie zapisywać zmiany. Z kolei w mobilnej aplikacji Excel użytkownik wykona wszystkie podstawowe obliczenia za pomocą formuł oraz stworzy wykresy.

Dla wielu użytkowników dostępność pakietu biurowego Microsoftu, który przez zdecydowaną większość świata biznesu traktowany jest jako podstawowe narzędzie codziennej pracy, stanowi istotne kryterium zakupu danego urządzenia mobilnego. Warto więc pamiętać, że Microsoft Office jest dostępny na smartfony Nokia z obu linii mobilnych platform rozwijanych aktualnie przez fińskiego producenta – Windows Phone oraz Symbian.

Wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA