REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Porównanie smartfonów Nokia Lumia 710 oraz 800 na infografice

07.12.2011
13:49
Porównanie smartfonów Nokia Lumia 710 oraz 800 na infografice
REKLAMA
REKLAMA

Wkrótce na polskim rynku zadebiutują pierwsze smartfony Nokii z systemem Windows Phone. Będą to dwa modele z serii Lumia, modele – 800 oraz 710. Nokia zaprezentowała właśnie porównanie obu modeli w formie infografiki. Przy okazji przedstawiono na niej również najważniejsze funkcje systemu Windows Phone, włącznie z unikalnymi usługami Nokia dostępnymi jedynie na smartfonach fińskiego producenta. 

Konsumenci zastanawiający się nad wyborem odpowiedniego modelu smartfonu Nokii z Windows Phone mogą w łatwy sposób porównać Lumię 800 z Lumią 710. Obok aspektu wizualnego, smartfony różnią się wagą (Lumia 710 jest nieznacznie lżejsza – waży 126g, podczas gdy Lumia 800 – 142g), wbudowanym aparatem fotograficznym (tutaj mocniejsze parametry ma Lumia 800, która dysponuje systemem optyki Carla Zeissa z 8 mpx matrycą, podczas gdy Lumia 800 posiada 5 mpx matrycę), a także czasem działania baterii (Lumia 710 ma nieco wyższy maksymalny czas czuwania – 400h, w porównaniu do 335h Lumii 800, choć zarówno w przypadku maksymalnego czasu działania odtwarzacza muzycznego, jak również wideo lepsze parametry prezentuje model Lumia 800).

Na infografice Nokii przedstawiono również podstawowe informacje na temat systemu Windows Phone. Na uwagę zasługują głównie dedykowane smartfonom z Windows Phone usługi Nokii, tj. Nokia Drive, Nokia Muzyka, czy Mix Radio. Nokia Drive to system darmowej nawigacji samochodowej typu skręt po skręcie przygotowany specjalnie na telefony z systemem WP7. Nawigacja Nokii może działać w trybie offline. Nokia Muzyka to z kolei jeden z największych na świecie sklepów z plikami muzycznymi dostępny także dla polskich użytkowników. W końcu Mix Radio to nowa usługa muzyczna za pośrednictwem streamingu pozwalająca użytkownikom na stworzenie do 4 własnych playlist w oparciu o wybranych artystów lub gatunki muzyczne. Usługi Nokii będą dostępne na obu modelach smartfonów z systemem Windows Phone – Lumii 800 oraz Lumii 710.

* wpis został stworzony przy współpracy z partnerem, firmą Nokia

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA