1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Nokia prezentuje dizajn oraz interfejs użytkownika Lumii 800 (wideo)

Nokia prezentuje dizajn oraz interfejs użytkownika Lumii 800 (wideo)

Nokia zaprezentowała oficjalny polski materiał wideo przedstawiający najnowszy topowy smartfon w swojej ofercie – Lumia 800. W materiale przedstawiono dizajn smartfonu oraz pokrótce zaprezentowano interfejs użytkownika systemu Windows Phone w wersji Mango, który napędza Lumię 800. 

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na bryłę urządzenia, która bardzo przypomina wielce chwalony model N9. Urządzenie wykonane jest z jednego kawałka poliwęglanu, co skutkuje tym, iż w konstrukcji smartfonu nie ma żadnych łączeń, przez co urządzenie wygląda estetycznie. Ekran Lumii 800 o rozmiarze 3,7 cala zajmuje prawie całą przestrzeń przedniej strony bryły urządzenia i dzięki temu dobrze wkomponowuje się w konstrukcję urządzenia. Boki ekranu są zakrzywione, dzięki czemu użytkownik otrzymuje bardzo dobry kąt widzenia z różnych pozycji, także z boku.

Interfejs użytkownika systemu Windows Phone opiera się na tzw. hubach, czyli grupach programów skupionych w poszczególnych kafelkach interfejsu użytkownika. Jednym z takich podstawowych hubów jest „ludzie”, w którym użytkownik Lumii 800 dotrze nie tylko do swoich kontaktów zapisanych w pamięci telefonu, ale także znajomych z popularnych serwisów społecznościowych. W hubie „ludzie” można również zapoznać się z najnowszymi statusami znajomych w serwisach społecznościowych. Innym przykładem hubu w Lumii 800 jest hub „zdjęcia”, który nie tylko grupuje zdjęcia zrobione smartfonem, ale także zdjęcia dodane przez użytkownika i jego znajomych z serwisów społecznościowych.

Całość interfejsu użytkownika Lumii 800 ma podstawowy cel – prostotę użytkowania. Użytkownik smartfonu ma nie myśleć w jaki sposób coś zrobić, lecz co chce zrobić.

http://www.youtube.com/watch?v=bCjxfX7FbLI&feature=youtu.be

* wpis został stworzony przy współpracy z partnerem, firmą Nokia