REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nokia prezentuje dizajn oraz interfejs użytkownika Lumii 800 (wideo)

06.12.2011
15:50
Nokia prezentuje dizajn oraz interfejs użytkownika Lumii 800 (wideo)
REKLAMA
REKLAMA

Nokia zaprezentowała oficjalny polski materiał wideo przedstawiający najnowszy topowy smartfon w swojej ofercie – Lumia 800. W materiale przedstawiono dizajn smartfonu oraz pokrótce zaprezentowano interfejs użytkownika systemu Windows Phone w wersji Mango, który napędza Lumię 800. 

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na bryłę urządzenia, która bardzo przypomina wielce chwalony model N9. Urządzenie wykonane jest z jednego kawałka poliwęglanu, co skutkuje tym, iż w konstrukcji smartfonu nie ma żadnych łączeń, przez co urządzenie wygląda estetycznie. Ekran Lumii 800 o rozmiarze 3,7 cala zajmuje prawie całą przestrzeń przedniej strony bryły urządzenia i dzięki temu dobrze wkomponowuje się w konstrukcję urządzenia. Boki ekranu są zakrzywione, dzięki czemu użytkownik otrzymuje bardzo dobry kąt widzenia z różnych pozycji, także z boku.

Interfejs użytkownika systemu Windows Phone opiera się na tzw. hubach, czyli grupach programów skupionych w poszczególnych kafelkach interfejsu użytkownika. Jednym z takich podstawowych hubów jest „ludzie”, w którym użytkownik Lumii 800 dotrze nie tylko do swoich kontaktów zapisanych w pamięci telefonu, ale także znajomych z popularnych serwisów społecznościowych. W hubie „ludzie” można również zapoznać się z najnowszymi statusami znajomych w serwisach społecznościowych. Innym przykładem hubu w Lumii 800 jest hub „zdjęcia”, który nie tylko grupuje zdjęcia zrobione smartfonem, ale także zdjęcia dodane przez użytkownika i jego znajomych z serwisów społecznościowych.

Całość interfejsu użytkownika Lumii 800 ma podstawowy cel – prostotę użytkowania. Użytkownik smartfonu ma nie myśleć w jaki sposób coś zrobić, lecz co chce zrobić.

http://www.youtube.com/watch?v=bCjxfX7FbLI&feature=youtu.be

* wpis został stworzony przy współpracy z partnerem, firmą Nokia

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA