REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Netia Player z TVN Player - rynek jest coraz ciekawszy

10.04.2012
18:58
Netia Player z TVN Player – rynek jest coraz ciekawszy
REKLAMA
REKLAMA

Do telewizyjnej oferty Neti podchodziłem bardzo sceptycznie na jej starcie. Co prawda telewizja osobista rzeczywiście dotyczy nadal oferty HBO, to jednak sama oferta stacjonarna stała się dość ciekawa. Szczególnie, że Netia Player jest telewizyjnym dekoderem na miarę dzisiejszych potrzeb użytkowników. Teraz do usług Netii dodano TVN Player – można więc mówić o skomplementowaniu podstawowej oferty.

Netia Player to dekoder, który w ofercie podstawowej oferuje dostęp do serwisów VOD Ipla,Kinoplex, HBO Go oraz od teraz także TVN Player. Wraz z dodatkowymi usługami, jak muzyczne vod czyli MOOD, dostępem do YouTube, Facebooka i serwisów informacyjnych Gazety stanowi ciekawą alternatywę dla Smart TV. Jeśli ktoś jest abonentem Netii lub zamierza nim być, a telewizor posiada już rozdzielczość HD, to taki „upgrade” zewnętrzny telewizora do Smart TV jest jak najbardziej wskazany. Szczególne, że Netia Player posiada również tuner DVB-T z MPEG-4, którego starsze telewizory nie posiadają, a który umożliwia oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej.

W dzisiejszych czasach to właśnie taka oferta jest atrakcyjna, chociaż Netia oferuje także opcjonalne pakiety telewizyjne. Jednak dziś wystarczy kilka podstawowych kanałów, resztę treści zaspokoimy dzięki ofercie VOD, która w naszym kraju na szczęście z miesiąca na miesiąc się rozwija.

Warto zauważyć jak niezwykle pożądaną usługą stał się TVN Player. Nie minął jeszcze rok od wprowadzenia nowej platformy VOD od grupy TVN, a dziś wielu konsumentów podejmuje decyzje zakupowe odnośnie telewizora czy dekodera na podstawie obecności w nim TVN player (jak również wszechobecnej ipli). Szczególnie w wiosennej ramówce stacji TVN widać strategię promocji wielu ekranów – chyba skuteczną, ponieważ firmy starają się by usług nie zabrakło na ich platformach. Teraz TVN Player dołączył do Netii, a jeszcze w tym miesiącu powinien trafić do telewizorów LG.

Prawdopodobnie to ostatni dzwonek dla operatorów telewizyjnych by zaoferować ofertę łączącą w sobie tradycyjną telewizję z szerokim pakietem usług VOD oraz wszelkimi zaletami Smart TV. Jeśli usługodawca nie zaoferuje takich możliwości, klient zamiast przedłużać umowę, wymieni telewizor na taki, który będzie miał w sobie dostęp do szerokiej gamy usług, a abonament będzie niepotrzebny.

Dlatego oferta Netii w połączeniu z szeroką kampanią internetową jest ciekawym rozwiązaniem dla osób będących w zasięgu usługi. Jednocześnie wszelkie kampanie dotyczące nowych rozwiązań w TV wymuszają na konkurencji, jak i serwisach VOD, podjęcie działań w walce o klientów. Takie ruchy pomagają naszemu rynkowi, który zdecydowanie w ostatnim czasie się rozkręca i jest coraz ciekawszy szczególnie dla widzów.

W końcu mamy szeroki wybór – zarówno od operatorów jak i platform Smart TV.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA