Tech

Instagram już dostępne na Androida! (AKTUALIZACJA)

Picture of the author
109 interakcji
dołącz do dyskusji

Koniec czekania! Instagram – jeden z najpopularniejszych społecznościowych serwisów mobilnych dostępnych dotychczas tylko na iPhonie właśnie pojawił się w sklepie Google Play.

12 marca pisaliśmy o Instagram tak:

Instagram to jedna z tych aplikacji na iPhone’a, która wyrosła na coś więcej niż tylko programik na smartfona – to prężnie działający serwis społecznościowy z 27 milionami użytkowników. Pomysł na serwis jest banalnie prosty – użytkownicy wrzucają do niego fotografie, najczęściej potraktowane wcześniej jednym z dostępnych w aplikacji filtrów, po czym inni użytkownicy mogą je polubić i skomentować. Ale w tej prostocie i samej konstrukcji aplikacji tkwi cała jej magia i choć wcześniej, przed debiutem Instagram, jak i później było mnóstwo podobnych aplikacji, to jednak żadna z nich nie odniosła porównywalnego sukcesu do Instagram.

Od dzisiaj aplikacja dostępna jest także dla użytkowników smartfonów z Androidem.

AKTUALIZACJA:

Aplikacja Instagram na Androida jest niemal wierną kopią wersji serwisu na iOS. Pod względem wizualnym trzeba naprawdę wytężyć oko, aby dostrzec różnice pomiędzy aplikacjami, co jest rzeczywiście godnym pochwały osiągnięciem zważywszy na to, ze oba systemy hołdują dość odległymi od siebie typografiami. Co więcej, utrzymano również dokładnie ten sam system nawigacyjny, co patrząc na dość istotne różnice w tym względzie pomiędzy Androidem a iOS także należy odczytywać jako sukces.

Instagram na Androida oferuje również dokładnie te same narzędzia co aplikacja na iPhone’a, choćby te same filtry, którymi możemy potraktować robione przez nas zdjęcia oraz system powiadomień zarówno wewnątrz aplikacji, jak i na zewnątrz, we wbudowanych w Androida powiadomieniach.

To chyba pierwsze tak udane przeniesienie świetnego interfejsu aplikacji z iPhone’a na Androida. Moim zdaniem, to świetna decyzja twórców Instagram – po co zmieniać coś, co okazało się tak wielkim sukcesem na jednej platformie? Przenieść w ten sposób aplikację na system Windows Phone będzie jednak znacznie trudniej – Metro UI w systemie Microsoftu jednak wymusza kompletnie inne podejście do budowania interfejsu użytkownika.

 

Jedno jest jednak pewne – 30 mln użytkowników, którymi dziś cieszy się Instagram wkrótce dynamicznie skoczy do góry.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst