REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

SMS-owa klątwa Samsungów w Play (i spółce), operator szykuje aktualizację

SMS-owa klątwa Samsungów w Play (i spółce), operator szykuje aktualizację
REKLAMA
REKLAMA

Po tym jak Play wycofał ze swoich salonów Sony Ericssona Xperię Arc, którego rozdawał niemalże za pół-darmo, na czoło telefonów z górnej półki dostępnych we w miarę przystępnej dla portfela cenie wysunął się Samsung GT-i9001 Galaxy S, bardziej znany też jako Galaxy S+. Niestety jak się okazuje telefon swoim użytkownikom sprawia mały dyskomfort.

Zaczęło się od tego, że w moim bardzo bliskim otoczeniu znalazły się dwie osoby z Samsungiem Galaxy S+ – jedna bezpośrednio w Play, druga w ramach przenoszenia numeru jeszcze przez miesiąc w Orange. Szybko okazało się, że w przypadku współpracy tego telefonu z siecią Play dochodzi do dziwnego problemu, za sprawą którego wysyłanie kilkuczęściowych wiadomości SMS jest niemożliwe (a po miesiącu potwierdziło się, że dzieje się tak właśnie u tego konkretnego operatora).

Nie pomagają opcje konfiguracji skrzynki nadawczej, nie pomagają także zewnętrzne aplikacje z fantastycznym SMS Go Pro na czele. Jak się okazuje coraz więcej osób szuka rozwiązania na forach dyskusyjnych. Tam zaś skarżą się też posiadacze Plusa i Orange, choć w niedoli znacznie mniej zjednoczeni, bo spora część z nich twierdzi, że problem nie występuje.

W końcu zaczynają pojawiać się rozwiązania – aktualizacja Androida pomaga. Domyślnie smartfony sprzedawane są z Gingerbread w wersji 2.3.3. Konieczne jest uaktualnienie go do wersji 2.3.6. O ile w Plusie i Orange nie stanowi to większego problemu, Play raczy nas swoją autorską, a przy tym jakby autonomiczną nakładką na Androida, co w zaistniałej sytuacji jest w zasadzie esencją całego problemu. Jedynym samodzielnym wyjściem z takiej sytuacji jest wgranie innego oprogramowania.

Podrążyłem, popytałem. Marketing Play sprawiał wrażenie wyraźnie zaskoczonego, że taki problem istnieje i że sieć może mieć wpływ na tego typu usterkę. Na szczęście pomoc techniczna firmy (na swoim oddzielnym facebookowym profilu) potwierdziła, że problem jest już znany, eliminowany i mniej więcej w połowie kwietnia powinna pojawić się stosowna aktualizacja systemu od Play, która rozwiąże kłopoty z SMS-ami. Czekamy!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA