Tech

Nokia z pełnym zakresem usług nawigacyjnych dla smartfonów marki Lumia. Kompletnie za darmo

Mapy drogowe oraz nawigacja samochodowa działająca zarówno w trybie online, jak również offline, to najczęściej jedne z największych wydatków ponoszonych przez właścicieli smartfonów. Od dawna, jednym z wyróżników oferty Nokia jest to, że fińska firma oferuje te dwa produkty kompletnie za darmo. Pod koniec zeszłego roku usługi te zostały udostępnione posiadaczom pierwszych smartfonów Nokia z systemem Windows Phone. Od tego czasu firma prowadziła intensywne prace nad kolejnymi wersjami usług związanych z lokalizacją użytkownika, a ostatnio zaprezentowała istotne aktualizacje aplikacji na smartfony Nokia Lumia.

Nową aplikacją jest Nokia Transport, która stanowi rozszerzenie bezpłatnej usługi nawigacji Nokia, tyle że oferuje wskazówki dotyczące przemieszczania się za pomocą środków transportu publicznego, w tym linii metra, tramwajów, pociągów podmiejskich oraz autobusów. Aplikacja obejmuje około 510 miast i obszarów miejskich (86 z rozkładami jazdy) w 46 krajach, w tym w wybranych lokalizacjach w Polsce.

Aplikacja Nokia Nawigacja z kolei została zaktualizowana o najbardziej wyczekiwaną funkcję – pełne działanie w trybie offline. Teraz użytkownicy smartfonów Nokia Lumia mogą planować trasy i zmieniać je bez łączenia się z siecią. Jest też nowy panel nawigacyjny prezentujący istotne informacje podczas trasy, tj. ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości, szacowana godzina dotarcia do celu podróży, czas jej trwania czy odległości dzielącej podróżującego od celu.

Podstawą działania obu nawigacyjnych aplikacji jest inna aplikacja – Nokia Mapy, która również została w ostatnim czasie zaktualizowana o nowe możliwości. Można teraz zapisywać miejsca w „ulubionych” i udostępniać je w serwisach społecznościowych, bądź też za pomocą wiadomości SMS lub e-maila. Funkcja ta jest przydatna w przypadku spotkań z przyjaciółmi – niezależnie od tego, jakie mają smartfony będą mogli zobaczyć informacje, jakie zostaną wysłane z aplikacji Nokia Mapy.

W ten sposób użytkownicy smartfonów Nokia Lumia zyskują pełen zakres możliwych usług nawigacyjnych kompletnie za darmo.

* wpis został przygotowany we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst