Tech

Angry Birds są już w Kosmosie. Sprawdziliśmy, czy warto kupić nową wersję hitowej gry

105 interakcji
dołącz do dyskusji

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś wydana została kolejna wersja hitowej gry mobilnej Angry Birds. Wściekłe Ptaki poleciały w kosmos by… nadal walczyć z świniami. Jest fizyka z kosmosu, planety i planetoidy, meteory, nowe ptaki oraz przede wszystkim 60 nowych poziomów, jak również 30 dodatkowych leveli dla największych twardzieli. Czy to jest jednak to, na co wszyscy czekaliśmy? Staramy się odpowiedź na to pytanie.

Angry Birds Space pojawi się kolejno na większości urządzeń mobilnych – od iPada po iPhone’a i Androida, jak również na stacjonarnych platformach: komputerach PC oraz Makach. Po raz kolejny wersja na Androida jest darmowa (z reklamami), a wszystkie pozostałe płatne. W dodatku 30 najbardziej zaawansowanych poziomów również jest dodatkowo płatne, przynajmniej w wersji na iOS. Wydaje się jednak, że liczba pobrań już w pierwszych godzinach będzie olbrzymia. Marka Angry Birds to bowiem gwarant sukcesu finansowego bez względu na to, co niesie ze sobą nowa wersja gry. 

Czy nowe poziomy gry się spodobają? Na pewno to spory powiew świeżości, który był niezbędny wściekłym ptakom. Dotychczas kilkanaście nowych poziomów dodawanych przy okazji różnych świąt w grze Angry Birds Seasons ograniczało się jedynie do kolejnych utrudnień i odpowiedniego klimatu. W Spaces otrzymujemy ciekawe zmiany w fizyce gry (dzięki współpracy z NASA), różnorodne nowe poziomy oraz nowe ptaki. Wszystko to przy zachowaniu klimatu z pierwszej wersji słynnej gry.

Po pierwszych zdjęciach i filmikach byłem sceptycznie nastawiony do tej wersji, czego dałem wyraz na łamach Spider’s Web. Po paru minutach spędzonych na pierwszych poziomach nowej wersji gry muszę jednak ugryźć się w język i powiedzieć, że Angry Birds Space bardzo mi się podoba. Poprzednie wersje nudziły mnie po parunastu poziomach, nigdy nie przeszedłem ich wszystkich, jak to czynią niektórzy z moich znajomych śrubując rekordy w wersji gry na Facebooka.

Angry Birds Space to stare dobre wściekłe ptaki w nowym kosmicznym opakowaniu, które wyszło całkiem nieźle. Pytanie, czy taki klimat przyjmie się wśród zagorzałych fanów serii. Może przy okazji w tej wersji odnajdą się osoby, które do tej pory nie zachwyciły się fenomenem gry stworzonej przez Rovio?

Ścieżka dźwiękowa w grze to jest to, co wciąż uwielbiam w każdej kolejnej odsłonie Angry Birds. Ta w Space również jest świetna – nawiązuje zarówno do kosmicznego klimatu gry, jak i do swojego pierwowzoru.

 

Co tu dużo mówić – Angry Birds Space znów wciągają, bawią i cieszą oczy piękną grafiką. Nie zmieni to jednak faktu, że cały czas czekam na to, by zobaczyć coś zupełnie innego od Rovio. Finowie najwyraźniej nie są na razie gotowi by pokazać produkt, który nie byłby w 100% oparty na dotychczasowym sukcesie. Mimo to Angry Birds Space nie jest zwykłym odcinaniem kuponów, a całkiem udaną kontynuacją hitowej serii.

PS. Jest też poziom z motywami Space Inviders 😉

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst