REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Od dziś iPad jest moim telewizorem

03.02.2012
15:47
Od dziś iPad jest moim telewizorem
REKLAMA
107 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jak zapowiadali, tak zrobili – właśnie pojawiła się aplikacja Cyfra+ Online na urządzenia z mobilnym systemem operacyjnym Apple’a – iOS, dzięki której na żywo można oglądać wybrane stacje w ofercie platformy. Co najważniejsze, wśród nich są trzy kanały sportowe: Canal+ Sport, Canal+ Gol oraz Canal+ Weekend, co oznacza, że abonenci Cyfry+ będą mogli na żywo oglądać transmisje sportowe na swoich iPhone’ach i iPadach. To z kolei oznacza – przynajmniej dla mnie – że iPad od dziś jest moim telewizorem.

W telewizji oglądam dziś w zasadzie tylko i wyłącznie transmisje sportowe – głównie piłkę nożną oraz koszykówkę NBA. Zdecydowaną większość praw do transmisji rozgrywek piłkarskich, które śledzę ma Cyfra+ i dlatego od lat jestem abonentem tej właśnie platformy cyfrowej. Cieszy mnie również, że Eurosport – także dostępny na Cyfrze+ – już drugi sezon z rzędu transmituje rozgrywki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, Bundesligi. Od niedawna Eurosport i Eurosport 2 oglądam na iPadzie dzięki aplikacji Eurosport Player. Cieszy mnie ogromnie, że od dziś na iPadzie mogę oglądać także Canal+ Sport. Nie potrzebuję już telewizora w ogóle.

Aplikacja Cyfra+ Online dostępna jest z App Store za 0,79 euro, co uważam za malutki skandal, bo przecież korzystać z niej mogą jedynie abonenci Cyfry+, którzy już za usługi telewizyjne płacą. Niepisaną zasadą jest, że takie aplikacje zarezerwowane dla płacących abonamentów są darmowe. Nie w tym przypadku. Nieładnie.

Aby zalogować się do usługi wewnątrz aplikacji trzeba mieć również konto na cyfraplusonline.pl. Do tej pory nie miałem takiego konta, bo mimo kilku prób jego założenia system ciągle odpowiadał mi, że nie mam uprawnień. Należę do takich osobników, którzy szybko się irytują takimi sprawami, więc… naturalnie olałem usługę online Cyfry+. Do dzisiaj.., kiedy jednak postanowiłem doprowadzić sprawę do końca. Przebrnąwszy przez wielce denerwujący automat telefoniczny, udało mi się połączyć z żywą osobą, która poinformowała mnie, że jako baaaardzo stary abonent nie mam zweryfikowanego nr PESEL, niezbędnego do założenia konta z Cyfra+ Online. Odesłano mnie do punktu Cyfry+, gdzie taką weryfikację miałem przejść.

W normalnych warunkach, gdybym nie był całkiem zdeterminowany, aby jednak kanały sportowe na iPadzie oglądać, nikt by mnie z domu nie przegonił do punktu obsługi klienta. Poszedłem jednak i załatwiłem sprawę. Po powrocie problemów z założeniem konta na cyfraplusonline.pl już nie miałem.

Aplikacja na iPada robi to, co obiecuje, czyli streamuje na żywo programy: Planete+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+, teleTOON+, Canal+ Sport, Canal+ Gol, Canal+ Weekend. Streaming możliwy jest jedynie przez WiFi, co akurat mi nie przeszkadza, bo z iPadem po mieście raczej nie biegam. Jakość transmisji nie jest może przesadnie porywająca, ale jak dla mnie wystarczająco dobra, bym nie musiał przemieszczać się do pomieszczenia z telewizorem by obejrzeć mecz.

Od kilkunastu dni dzięki Eurosport Playerowi, na iPadzie oglądam rozgrywki Bundesligi. Teraz dzięki Cyfra+ Online dorzucę do tego ligi: polską, angielską i hiszpańską.

Mam wrażenie, że posiadanie iPada nabrało nieco więcej sensu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA