REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Łukasz Wejchert poprowadzi taksówki do sukcesu

17.02.2012
10:59
Łukasz Wejchert poprowadzi taksówki do sukcesu
REKLAMA
REKLAMA

Wczorajszy dzień dzień dla świata IT był pełen wrażeń. Poza premierą deweloperskiej wersji najnowszego systemu Apple niezwykle dużo działo się na polskim rynku. Od rana relacjonowaliśmy dla was prezentacje nowego serwisu natemat.pl, czyli projektu Tomasza Lisa oraz premierę testowej wersji odświeżonego komunikatora GG, czyli dawnego Gadu-Gadu. Wczoraj także ruszyły testy innego bardzo ciekawego projektu – iTaxi.

Wywiad z twórcą nowego na polskim rynku podejścia do taksówek mogliście przeczytać na łamach Spider’s Web już kilka dni temu. Na wczorajszej konferencji została zaprezentowana aplikacja zarówno dla klientów, jak i taksówkarzy oraz co najważniejsze – w projekt uwierzyła jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego internetu – były prezes Onetu, Łukasz Wejchert.

Dla przypomnienia – iTaxi to wirtualna korporacja taksówkarska. Posiadając smartfona możemy odnaleźć najbliższą taksówkę i ją zamówić. Widzimy jej model, cennik, itd. Po zamówieniu, które odbywa się tylko kilkoma dotknięciami smartfonu możemy śledzić drogę taksówki do miejsca, gdzie jej oczekujemy.

Od strony samego taksówkarza wygląda to równie prosto. Pomysłodawcy stanęli na wysokości zadania i każdego z taksówkarzy wyposażyli w smartfon z Androidem na pokładzie. Otrzymuje on na nim odpowiednie informacje i realizuje kurs tak, jakby realizował kurs z „ulicy”, dzięki czemu może jednocześnie współpracować z iTaxi oraz tradycyjną korporacją.

Rozmach projektu jest naprawdę duży. Już teraz w projekcie obecnych jest 300 taksówek, a przed największą imprezą sportową w historii Polski, czyli Euro 2012, po Warszawie ma jeździć ok. 1000 taksówek wyposażonych w iTaxi. Podobne rozwiązania działają już na rynkach zagranicznych, jednak nigdy nie zaoferowano czegoś takiego w naszym kraju. Wydaje się, że kluczem do sukcesu iTaxi jest rozpoczęcie działalności właśnie w stolicy, gdzie potencjał na taką usługę jest znacznie wyższy niż w Łodzi, czy innym mniejszym mieście.

Wiadomością dnia jednak było pozyskanie przez projekt inwestora. W projekt Łukasza Felsztukiera i jego ekipy zaangażował się Łukasz Wejchert były prezes Onetu. Na konferencji o iTaxi mówił: – Na każdym kroku podkreślam, że z technologią nie można walczyć, skoro można z nią poprawiać świat. Przed iTaxi duże wyzwanie, budowanie zupełnie nowego rynku. iTaxi to dobry produkt, dlatego wierzę że już niedługo świat taksówkarski może czekać poważna zmiana.

Co tu dużo mówić – to poważny inwestor w bardzo przyszłościowym projekcie. To bardzo dobra wróżba dla przyszłości nowej usługi. Jeśli iTaxi odniesie sukces na rynku, gdzie już jest całkiem spore nasycenie smartfonami i niezły popyt na taksówki, to usługa pojawi się także w kolejnych polskich miastach.

Pozostaje tylko trzymać kciuki.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA