REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

IQ Partners ponownie inwestuje w blogi! Tym razem w Niezgrani.pl

04.01.2012
10:59
IQ Partners ponownie inwestuje w blogi! Tym razem w Niezgrani.pl
REKLAMA
REKLAMA

Ciekawe wieści płyną od IQ Partners – spółki, która sporo inwestuje w media technologiczne. W zeszłym roku głośną inwestycją było przejęcie części udziałów w blogu AntyWeb przez jedną z firm należących do IQ Partners. Dzisiaj otrzymujemy kolejną informację o inwestycji w bloga Niezgrani.pl. Co ciekawe, autorami bloga są osoby piszące też dziś na AntyWebie oraz dla nowego tworu ze stajni Grzegorza Marczaka, czyli AntyApps. Są to: Jakub Tepper oraz Beniamin Durski.

Jeśli dobrze czytamy oświadczenie prasowe IQ Partners, za pośrednictwem spółki any7 Sp. z o. o. dokonane zostało całkowite przejęcie bloga Niezgrani.pl. Co ciekawe, w portfolio IQ Partners są jeszcze dwie spółki działające na rynku gier: Gametrade.pl (wymiana używanych gier komputerowych) oraz Evilport.pl (działalność związana z grami typu MMO w internecie).

Może nie wszyscy znają blog Niezgrani.pl, więc kilka słów o nim: powstał w lutym 2010 r. z inicjatywy Jakuba Teppera oraz Beniamina Durskiego. Obaj mają wieloletnie doświadczenie w pisaniu o grach dla największych serwisów oraz prasy drukowanej. Podstawowym celem projektu Niezgrani.pl było stworzenie alternatywy dla istniejących już witryn i blogów o tej tematyce. Blogowi udało się zdobyć stabilną grupę czytelników, choć 20 tys. unikalnych użytkowników nie poraża zbytnio wielkością. Jak widać, niekoniecznie suche liczby zainteresowały IQ Partners tym projektem.

Trzeba przyznać, że to interesująca inwestycja, także ze względu na to, że Niezgrani.pl utrzymają swoją markę, mimo iż obaj autorzy pisują teraz dla mediów Grzegorza Marczaka. Zobaczymy również, czy przejęty przez any7 blog będzie należał do stajni AntyWeb, czy raczej zostanie jako oddzielny twór.

Tak czy siak, serdecznie gratulujemy kolegom z Niezgrani.pl pozyskania inwestora.

Kilka słów więcej na temat spółki any7: 

Spółka any7 również działa na rynku gier. Rozwija silnik gamifikacyjny o nazwie SnowballEngine, który wykorzystuje mechanikę z gier komputerowych i stanowi unikalne w polskiej skali rozwiązanie technologiczne. Silnik jest możliwy do wdrożenia w różnych typach wirtyn np. w serwisach e-commerce, e-learning, witrynach informacyjnych, serwisach społecznościowych, jak również w działaniach HR. Z drugiej strony, od 2010 roku any7 prowadzi działającą w skali międzynarodowej platfomę cyfrowej dystrybucji (sprzedaży kluczy do gier wideo oraz programów), Inmudo.pl.

Formalnie spółka any7 istnieje od lipca 2011 roku, kiedy to pozyskała finansowanie od IQ Partners, czołowej spółki o charakterze funduszu venture capital, inwestującej w przedsięwzięcia technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. IQ Partners S.A. posiada pośrednio poprzez swój wehikuł inwestycyjny Ventures Hub Sp. z o.o. 31,97% udział w kapitale zakładowym any7.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA