REKLAMA

CES: Zachwycający kolorowy e-czytnik Hanvon w technologii Mirasol

11.01.2012 19.22
CES: Zachwycający kolorowy e-czytnik Hanvon w technologii Mirasol
REKLAMA
REKLAMA

O technologii Mirarosol, rozwijanej przez firmę Qualcomm, już pisaliśmy na Spider’s Web kilkukrotnie. Entuzjastycznie podchodziliśmy również do rynkowej premiery czytnika Kyobo Reader z kolorowym wyświetlaczem e-ink. Teraz, podczas targów CES, mieliśmy okazję przekonać się, że nie były to zachwyty przesadzone. Na stoisku Qualcomma bawiliśmy się chwilę czytnikiem Hanvon i zrobił on na nas, a w szczególności jego ekran, naprawdę spore wrażenie. Nie mamy wątpliwości, że technologia Qualcommu niesie ze sobą ogromny potencjał. 

Przypomnijmy – Mirasol to technologia kolorowego e-inku: niezwykle energooszczędna (Hanvon może pracować 3 tygodnie na jednym ładowaniu baterii) oraz całkiem spektakularna – dzięki niej nie tylko przyjemnie czyta się e-booki, które na ekranie e-ink przypominają fizyczne książki, ale również magazyny prasowe, które na kolorowym e-inku również wyglądają jak klasyczne drukowane na papierze. 

Jednak to nie wszystko – dzięki takiemu ekranowi bardzo przyjemnie wyglądają również materiały wideo, aplikacje mobilne, zdjęcia oraz przeglądarka internetowa. Jest to zupełnie inny ekran od tych, które znamy w klasycznych tabletach, ale w żadnej mierze nie jest to gorsze doświadczenie. Wręcz przeciwnie – osoby, których denerwuje błyszczący ekran tabletu, na którym mało co widać w świetle słonecznym, z pewnością zachwycą się tym, co ma do zaoferowania kolorowy odpowiednik e-ink.

E-czytnik Hanvon prezentuje się świetnie. Ma jednak jedną wadę – cenę. Przedstawiciele firmy zajmującej się dystrybucją tego e-czytnika poinformowali nas, że ceny Hanvonu zaczynają się od 300 dol. To sporo i chyba rzeczywiście nieco za dużo, jeśli e-czytniki z kolorowym odpowiednikiem technologii e-ink miałyby stanowić realną konkurencję dla tabletów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA