REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kolorowy epapier - wszyscy tego potrzebujemy. Kyobo eReader

22.11.2011
18:17
REKLAMA
REKLAMA

Kolorowy e-ink został zaprezentowany już kilka razy w różnych urządzeniach, między innymi na czytniku Hanvon na targach CES 2011, jednak dopiero teraz urządzenia oferujące te technologie wchodzą do sprzedaży. Kyobo eReader stworzony przez Kyobo Book Center i Qualcomma dostępny jest w Południowej Korei w cenie 310 dolarów i jest to naprawdę interesujące urządzenie.

Kyobo eReader posiada dotykowy ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1024 na 768 pikseli, a napędzany jest przez procesor Snapdragon S2 1GHz i Androida 2.3. Jednak co najważniejsze wyświetlacz Mirasol wykonany w technologii e-ink jest kolorowy, a nie czarno – biały.

Qualcomm pracuje nad wyświetlaczami Mirasol nie od dziś, jednak Kyobo eReader to pierwsze urządzenie w tak niskiej cenie, które dostępne będzie na rynku konsumenckim. Producenci zapowiadają trochę dziwnie, że na jednym ładowaniu, włączonym WiFi i niezwiększanej jasności czytnik potrafi wytrzymać „tygodnie”, pod warunkiem używania pół godziny dziennie. Trochę dziwne te zapewnienia, ale mamy nadzieję, że żywotność baterii jest odczuwalnie lepsza niż na przykład na tabletach.

Niestety na razie nie wiadomo nic o planach wprowadzenia Kyobo Readera na inne rynki. Jednak może to początek przełomu, po którym zobaczymy więcej czytników z kolorowymi ekranami.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA