REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Poczta e-mail, przeglądarka internetowa oraz SkyDrive w smartfonach Nokia z Windows Phone (wideo)

12.12.2011
13:25
Poczta e-mail, przeglądarka internetowa oraz SkyDrive w smartfonach Nokia z Windows Phone (wideo)
REKLAMA
REKLAMA

Nokia zaprezentowała kolejne wideo przedstawiające najważniejsze cechy swojego pierwszego smartfonu z systemem Windows Phone, który wkrótce zadebiutuje na polskim rynku. Po nawigacjach i mapach, teraz Nokia prezentuje sposób działania poczty e-mail, przeglądarki internetowej Internet Explorer 9 oraz usługi SkyDrive w smartfonie Nokia Lumia 800. 

Dla wielu użytkowników zaawansowanych telefonów komórkowych, klient poczty e-mail jest jednym z kluczowych elementów decydujących o wyborze danego modelu. W Nokia Lumia 800 można skonfigurować kilka kont e-mail jednocześnie. Mogą to być zarówno konta korporacyjne, np. Microsoft Exchange, jak i prywatne, np. Hotmail, czy Gmail. Ważnym aspektem systemu e-mail jest możliwość łączenia kont pocztowych w formie jednej zunifikowanej skrzynki pocztowej, dzięki której wszystkie wiadomości e-mail grupowane są w jednym miejscu. Użytkownicy docenią także sposób wyświetlania e-maili w formie konwersacji. Warto również zauważyć, że klient poczty w smartfonie Nokia Lumia 800 obsługuje  szeroki wachlarz załączników: od dokumentów pakietu biurowego Microsoft Office po pliki PDF, jak również pozwala na zarządzanie folderami danego konta e-mail.

Niezwykle ważną kwestią w nowoczesnych telefonach komórkowych jest przeglądarka internetowa. Nokia Lumia 800 wyposażona jest w najnowszą, dziewiątą wersję przeglądarki Internet Explorer, która charakteryzuje się bliskim podobieństwem do przeglądarki znanej z komputera osobistego. Pozwala ona na zarządzanie kilkoma oknami z aktywnymi kartami oraz dodawanie zakładek internetowych do ulubionych. Można również przypiąć daną stronę internetową do ekranu głównego w postaci kafelka, dzięki czemu dotrzemy do niej w najszybszy z możliwych sposobów.

Smartfon Nokia Lumia 800 jest stale podłączony do internetu, dzięki czemu można korzystać z rozwiązań tzw. technologicznej chmury. SkyDrive, czyli usługa przechowywania dokumentów, plików oraz zdjęć w chmurze, jest zintegrowany z kilkoma hubami z aplikacjami. Na przykład w hubie Zdjęcia, SkyDrive umożliwia przeglądanie zdjęć użytkownika przechowywanych w sieci, które można również zapisać w pamięci telefonu. Dzięki SkyDrive istnieje również możliwość robienia kopii zapasowych w chmurze zdjęć wykonywanych smartfonem Nokia Lumia 800. Z kolei dzięki integracji SkyDrive w hubie Office, można w łatwy sposób zarządzać dokumentami pakietu biurowego – np. pobierać dokumenty z chmury, edytować je i zapisywać w telefonie lub też wysyłać dokumenty tworzone na telefonie do chmury.

Więcej o kliencie poczty e-mail, przeglądarce internetowej oraz integracji smartfonu Nokia Lumia 800 ze SkyDrive na poniższym materiale wideo.

Więcej informacji o Nokia z Windows Phone tutaj: www.lumia.pl.

Wpis został przygotowany we współpracy z partnerem, firmą Nokia

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA