REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Allegro obiecuje publiczną spowiedź na Wykopie. Już w środę

12.12.2011
22:18
Allegro obiecuje publiczną spowiedź na Wykopie. Już w środę
REKLAMA
REKLAMA

Sprawa byłego pracownika Allegro, który naprędce zorganizował na Wykopie publiczną spowiedź na wszystkie tematy związane z największą polską firmą e-commerce odbiła się szerokim echem w sieci. „Informator” przedstawił kilka sensacyjnych informacji na czele z tą, że Allegro przechowuje hasła użytkowników swojego serwisu w postaci tekstowej…, co jawnie miało narażać je na łatwy łup hackerów. Było też sporo o zarobkach i sposobie pracy na Allegro. 

Przez dłuższy moment było bardzo gorąco, bo sprawa byłego pracownika Allegro wyjawiającego korporacyjne tajemnice na Wykopie szybko przedostała się nie tylko na technologiczne blogi, ale również na jedynki największych portali internetowych, a następnie do drukowanej prasy. Samo Allegro zareagowało dość sprawnie i trzeba przyznać dość odważnie. Przede wszystkim nie zmuszono Wykopu do zdjęcia kontrowersyjnego wątku AMA, a PRowcy firny ruszyli do akcji wysyłając mediom oświadczenie. My otrzymaliśmy je następującej treści:

Serwis Allegro dba o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników w pełnym wymiarze, są to zabezpieczenia o najwyższym poziomie standardów. Hasła użytkowników platformy transakcyjnej Allegro są przechowywane w postaci niejawnej, realizowanej przy użyciu nieodwracalnych mechanizmów kryptograficznych spełniających najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa obowiązujące na świecie. Poziom bezpieczeństwa w Grupie stoi na bardzo wysokim poziomie i jest nieustannie podwyższany. Miedzy innymi serwis Platnosci.pl uzyskał certyfikację:

Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) – światowego standard ustalonego przez organizacje finansowe w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych.

Nie jest prawdą opinia, że pracownicy Allegro mają możliwość swobodnego odczytywania i porównywania haseł użytkowników. Hasła dostępu do kont użytkowników były i są zaszyfrowanie, a zatem niewidoczne zarówno dla pracowników i administratorów serwisu, jak i użytkowników. Informacje przekazywane przez osobę anonimową i krążące po Internecie są zatem bezpodstawne, nie mają potwierdzenie w stanie faktycznym i godzą w dobre imię serwisu. Podkreślamy, hasła dostępu do kont użytkowników są zaszyfrowane i zabezpieczone.

Dementujemy również insynuacje, że w toczącej się w serwisie Wykop.pl dyskusji Allegro usuwało komentarze czy pytania uczestników wątku. Grupa Allegro nie ingerowała w żaden sposób w dyskusję, która toczyła się w serwisie Wykop.pl i jest od takich praktyk daleka. Proszę zwrócić uwagę, iż komentarze do dyskusji o takiej treści wpisywały osoby uczestniczące w dyskusji i ma to raczej formę żartu. Nie jest to dopisek administratora serwisu Wykop.pl. Nie ma mowy o tym, aby Grupa Allegro w jakikolwiek sposób cenzurowała dyskusje na swój temat pojawiające się w Internecie.

Przy okazji mówiło się w kuluarach, że Allegro planuje odpowiedź w identyczny sposób co atak byłego pracownika. I już dziś wiemy, że w najbliższą środę o godzinie 18:00 na Wykopie zorganizowane zostanie AMA z przedstawicielami firmy Allegro, którzy zdecydowali się odpowiedzieć społeczności Wykopu na wszystkie pytania, także dotyczące tego, co opowiadał były pracownik.

Wykop już nadchodzące wydarzenie promuje na specjalnie przygotowanej stronie. Przygotowano również promocyjny materiał wideo zapraszający na spotkanie. My na pewno będziemy je obserwować, do czego i Was serdecznie zachęcamy. Jest szansa na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości na temat bezpieczeństwa (i nie tylko) użytkowników serwisu Allegro.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA