REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Po naszym wpisie Play zmienia sposób wyświetlania informacji o terminie oddania smartfona w akcji Testuj Smartfona

05.09.2011
12:37
REKLAMA
REKLAMA

Od czego są blogi technologiczne? Między innymi od tego, żeby stać na straży poprawności działania marketingowych akcji takich gigantów jak operator komórkowy… by wszystkim żyło się lepiej, prawda? Nasz wpis informujący o problemie z czytelną informacją na temat terminu oddania smartfona Huawei w akcji „Testuj Smartfona” sieci Play spotkał się z odzewem organizatora, który postanowił odpowiednio zmienić zakwestionowany system.

Dostaliśmy od rzecznika sieci Play, Marcina Gruszki wypowiedź szefa projektu „Testuj Smartfona”, Przemysława Bukato. Oto ona w całości:

Dokładnie tak, jak zostało to opisane w tekście: osoba, która pożyczyła telefon na testy ma maksymalnie 14 dni na jego zwrot. Może to zrobić pierwszego, trzeciego lub czternastego dnia. Takie są postanowienia regulaminu, które Klient ZAAKCEPTOWAŁ w czasie rejestracji. A to oznacza, iż akceptuje także fakt, że brak tego zwrotu MOŻE oznaczać naliczenie kary. MOŻE, nie MUSI. Aby uniknąć tego niebezpieczeństwa, sugerujemy zwrot telefonu dzień wcześniej, by uniknąć ewentualnych konsekwencji.

Jednocześnie informujemy, iż naszym celem nie jest oszukiwanie Testerów, wyciąganie pieniędzy od nich oraz świadome wprowadzanie w błąd Uczestników w Programie. Kieruje nami uczciwość, chęć edukowania społeczeństwa oraz swobodny dostęp do technologii, jakie niesie ze sobą smartfon z Androidem.

Jeśli chodzi o stronę serwisu WWW, na którym widnieje zakres dat z możliwym zwrotem, to w tej chwili zmieniamy jej treść tak, aby informacja na temat granicznego dnia zwrotu nie budziła wątpliwości.

Miło, że Play zmieni informacje wyświetlane na stronie użytkownika (testera w nomenklaturze Playa), mniej miło, że nie chce do końca przyznać się do błędu. Nie ma bowiem wątpliwości, że podpisując umowę pożyczenia smartfona, użytkownik zobowiązuje się do jego zwrotu w ciągu 14 dni. Są jednak wątpliwości, jeśli ten sam Play, na dedykowanej użytkownikowi stronie pokazuje inny dzień jako termin zwrotu smartfona.

Tak czy siak, dobrze że udało się rozwiązać sprawę i od tej pory wszyscy ci, którzy sugerować się będą informacją na stronie TestujSmartfona.pl będą otrzymywali poprawne informacje.

I o to chodzi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA