REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jest potwierdzenie - Facebook wprowadzi coś związanego z muzyką, ale raczej nie dla Polaków.

20.09.2011
13:35
REKLAMA
REKLAMA

Konferencja F8 Facebooka już za dwa dni, 22 września 2011 r. Media aż huczą od kolejnych doniesień na temat tego, co Facebook zaprezentuje. Zazwyczaj nie bawimy się w komentowanie plotek; wolimy opierać się na twardych informacjach. I jedna z takich informacji właśnie się pojawiła.

Facebook opublikował harmonogram konferencji, z której jasno wynika, że jeden z kluczowych nowych produktów/usług będzie związany z muzyką. Jeden z tematów zapowiedzianych przez Facebooka brzmi: Przyszłość cyfrowej muzyki, co jednoznacznie wskazuje na to, że Facebook wejdzie w rynek muzyczny. Co to będzie? Czy integracja ze Spotify, o której spekuluje się już od dawna? Czy może jeszcze coś innego.

Tak czy siak wydaje się, że ta nowość nie będzie dotyczyła polskiego konsumenta, bowiem rynek praw fonograficzny jest domeną każdego państwa z osobna, a negocjacje w każdym jednym przypadku są niezwykle trudne (co widać chociażby po powolnej ekspansji iTunes Music Store). Pewnie będzie więc tak, że usługa muzyczna Facebooka będzie dostępna w samych Stanach Zjednoczonych.

Miejmy nadzieję, że inne nowości, które ponoć Facebook szykuje będą dostępne także i dla polskiego użytkownika serwisu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA