REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Chciałem testować smartfona w programie Playa: Testuj smartfona. Chciałem...

23.08.2011
16:01
REKLAMA
REKLAMA

Zapraszam do przeczytania gościnnego wpisu Marcina Pachli, autora prywatnego bloga o muzyce Kinta.com.pl, który zmierzył się z akcją promocyjną sieci Play „Testuj smartfona”. Nie wszystko poszło po jego myśli…

Atakowany wielkim szumem medialnym wokół wydarzenia „Testuj smartfona” wpadłem na pomysł, że może warto wziąć w tym udział. Pamiętam akcję TP – Neostrada przez 30 dni na testy za 1 zł, wtedy się działo…, więc może i w Play będzie „ciekawie”? Jest, choć nie wiem czy słowo ciekawie oddaje wszystkie emocje, ale po kolei.

14.08.2011

Odpalam przeglądarkę, wpisuję adres i po chwili jestem na stronie, dzięki której dostanę smartfona na testy.

Rejestracja jest prosta, kilka kliknięć w tym poprawny adres e-mail i oczekiwanie na weryfikację. Po chwili na maila przychodzi link aktywacyjny. Po kliknięciu zostajemy zbombardowani pytaniami mającymi określić naszą przydatność do programu testów. Udaje mi się przez nie przebrnąć i pozostaje oczekiwać. Jeszcze tego samego dnia dostaję email:

Dziękujemy twoja rejestracja przebiegła pomyślnie! Po weryfikacji danych zostawionych przez Ciebie w ciągu 1 dnia roboczego wyślemy informację czy zakwalifikowałeś się do programu.

Czekam więc cierpliwie.

16.08.2011

Widać jestem w „targecie” Play, bo otrzymuję maila:

Witaj wśród osób, które zostały zakwalifikowane do Programu! Aby otrzymać za darmo smartfona jak najszybciej wybierz miejsce oraz termin odbioru. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie – im szybciej dokonasz wyboru miejsca, tym prędzej otrzymasz smartfona. Pamietaj, że na odbiór masz tylko 7dni. Po ich upływie będziesz przesunięty na koniec kolejki oczekujących oraz będziesz musiał ponownie wybrać miejsce i termin odbioru. Ważny jest także termin zwrotu w tym samym Punkcie Sprzedaży – upewnij się, że dasz radę zwrócić smartfona na czas. Miejsce i termin odbioru możesz wybrać tylko raz. Kliknij tutaj – wybierz miejsce i datę odbioru smartfona.

Klikam więc i dostaję listę 4 punktów w moim mieście i 3 przedziały dat do wyboru. Wybieram lokalizację najbliższą okolicy w której mieszkam (29 listopada – to będzie ważne dalej), a także najbliższy przedział dat, a mianowicie od 18.08.2011 do 25.08.2011 r.

Wszędzie są ostrzeżenia, że mogę wybrać tylko raz i żebym bardzo dobrze to przemyślał. Mieszkam w Przemyślu, więc przemyślałem wszystko bardzo dobrze. Potwierdzam wybrane miejsce i datę. Dostaję maila:

Dziękujemy za wybór miejsca i terminu odbioru! Twój wybór to:
– odbiór w dniach: 19-08-2011 – 25-08-2011
– miejsce odbioru: 29 Listopada 4 Przemyśl
Kilka dni przed tym terminem otrzymasz maila z wyznaczonym dokładnie terminem oraz ważnymi informacjami na temat procesu wypożyczenia. Będzie nam bardzo miło powitać Cię w naszym Salonie i przekazać Ci telefon na testy.

OK. Czekam więc.

18.08.2011

W skrzynce pojawia się taki oto mail:

Witaj, ten mail to tylko przypomnienie, iż zostało już tylko 7 dni do dnia, kiedy będziesz mógł / mogła wypożyczyć smartfona w wybranym przez Ciebie salonie. Dla przypomnienia, wybrany przez Ciebie Punkt Sprzedaży to Przemyśl, 29 Listopada 4. Za kilka dni odezwiemy się do Ciebie, by powiedzieć Ci o formalnościach, które będzie trzeba wypełnić w Punkcie Sprzedaży oraz o tym, co należy dalej zrobić z testowanym smarfonem. Sprawdzaj więc skrzynkę, by otrzymać od nas finalne instrukcje.

Hmmm, ok, inteligencja w społeczeństwie spada, wiec może potrzebne są takie informacje. No nic, czekam nadal, zwłaszcza że jest weekend, wiec się nie nudzę.

23.08.2011

JEST! W skrzynce pocztowej pojawia się oczekiwany e-mail o tytule: Możesz odebrać smartfona. Wow! Zostały jeszcze 2 dni… zdążyli!

W treści mamy takie oto info:

Witaj, już za kilka dni możesz odebrać swojego smartfona w wybranym przez Ciebie Salonie! Dla przypomnienia, przesyłamy Ci garść pożytecznych informacji:

1. Wybrany przez Ciebie Punkt Sprzedaży Play to Przemyśl, 29 Listopada 4(salon Play). To tam wypożyczysz smartfona na testy. Tam także musisz go zwrócić po upływie 14 dni.

2. Aby usprawnić proces wydawania telefonów i uniknąć kolejek, zapraszamy Cię do odwiedzenia Salonu w dniach 22-08-2011 – 25-08-2011, w godzinach pracy Punktu.

3. KONIECZNIE musisz mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument, który zawiera Twój numer PESEL. Bez tego dokumentu, wypożyczenie smartfona będzie niemożliwe.

4. W trakcie procesu wypożyczenia smartfona, po uprzednim udzieleniu przez Ciebie zgody, Twoje dane zostaną ponownie poddane weryfikacji (takiej samej, jakiej dokonujemy w przypadku normalnej procedury przy zawieraniu z Klientem umowy abonamentowej). Jeśli Twoje dane nie przejdą ponownej weryfikacji Klienta w bazach informacji kredytowej, będziemy zmuszeni wstrzymać procedurę wypożyczenia.

5. Po podpisaniu umowy użyczenia, otrzymasz do testów telefon Huawei IDEOS U8500 do wyłącznej zabawy przez okres 14 dni.

6. Razem z telefonem otrzymasz kartę SIM Play Fresh z 1GB danych do wykorzystania w ciągu 30 dni. Pamiętaj, że po dwóch tygodniach zwrócisz telefon, ale karta pozostanie w Twoich rękach! To zasada tego Programu.

7. Pamiętaj, że możesz zabawić się w samodzielną edukację. Rozwiązuj przygotowane przez nas zadania, by zdobywać punkty. Dzięki temu, po zakończeniu Programu, masz możliwość otrzymania od nas upominku. Dokładna instrukcja, co należy zrobić znajduje się na dołączonej do karty SIM ulotce, w specjalnym dokumencie, który znajduje się pod adresem http://www.testujsmartfona.pl/TestujSmartfona_instrukcja_instalacji_aplikacji_do_raportowania.pdf oraz na stronie www.testujsmartfona.pl, po zalogowaniu na Twój profil.

8. Jeśli w trakcie testów smartfon, który Ci przekazaliśmy, zostanie skradziony, musisz o tym fakcie niezwłocznie powiadomić organy ścigania, np. najbliższy posterunek Policji.

Hmmm, wszystko jasne, choć niektóre zdania są troszkę dziwne, ale… w końcu testuje już 150 tysięcy osób. Lecimy po odbiór.

Udałem się więc na ulicę 29 listopada, gdzie według Play, miał znajdować się salon, w którym będę mógł wypożyczyć smartfona. Ulica jest niewielka, znajduje się przy niej małe centrum handlowe, z kilkoma sklepami, ale salonu Play nie ma. Cóż, myślę, że może wynieśli się z centrum i poszli do jakiegoś tańszego lokalu w okolicy. Przeszedłem całą ulicę 29 listopada – nie zajęło mi to wiele czasu, przez większość ulicy ciągnie się jednostka wojskowa, a potem centrum handlowe i koniec ulicy. Niestety salonu Play NIE MA! Postanowiłem iść za radą przysłowia „koniec języka za przewodnika” i zacząłem delikatną inwigilację na temat umiejscowienia salonu Play. Po kilku bezowocnych próbach, starszawy ochroniarz grzebiąc w pamięci mówi:

PLAY, było tu panie, ale będzie już z pół roku jak się zwinęli. Nie wiem czy całkiem, czy gdzieś indziej, ale teraz ich już tu nie ma

Brawo. Piszę krótkie, acz treściwe słowa co myślę o Play i programie „testuj smartfona” pod adres z którego przychodziły wszystkie maile (pomost@testujsmartfona.pl)

Epilog:

Dostaję maila zwrotnego:

Witamy w Programie „Testuj Smartfona”. Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Informujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie w ciągu 48 godzin roboczych. Biuro Obsługi Klienta pracuje w godzinach od 9 do 17. Pozdrawiamy, Zespół „Testuj Smartfona

Bez komentarza.

Marcin Pachla

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA