REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zapraszam na III Ogólnopolską Konferencję Naukową "Co nowego w nowych mediach"

02.06.2011
13:21
REKLAMA
REKLAMA

Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz trzeci organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukową „Media w Polsce”, której tegoroczna edycja postara się odpowiedzieć na pytanie: Co nowego w nowych mediach? Będę miał niezwykłą przyjemność brać udział w konferencji jako jeden z prelegentów. Wszystkich zainteresowanych tym, co mam do powiedzenia na temat: „Jak urządzenia mobilne zmieniają komunikację międzyludzką” zapraszam jutro, tj. 3 czerwca, do Biblioteki Jagiellońskiej, al. Adama Mickiewicza 22 o godzinie 14:15.

Konferencja będzie miała kilka niesamowitych nazwisk na czele ze światowej sławy polskim socjologiem i medioznawcą, profesorem Tomaszem Goban-Klasem, czy amerykańską sławą, której zbytnio nie trzeba przedstawiać – Paulem Levinsonem. Tym bardziej podekscytowany jestem swoim wystąpieniem. Znaleźć się w takim gronie to z jednej strony zaszczyt, ale z drugim poważne wyzwanie. Mam nadzieję, że mu podołam…

Konferencja będzie miała trzy części. W części pierwszej zatytułowanej „Nowe media – nowe metody” przeznaczona zostanie na refleksję metodologiczną. Podjęta zostanie próba rozstrzygnięcia kwestii, czy nowy obszar badawczy, jaki stanowią nowe media i związane z nimi zjawiska, wymaga wypracowania nowych metod i jego badania. Oceniony zostanie potencjał „starych” metod”, a prelegenci przyjrzą się nowym technikom badawczym, a także możliwościom wykorzystania samych nowych mediów w projektach badawczych.

W drugiej części, w której planowane jest m.in. moje wystąpienie zainicjowana zostanie dyskusja nad właściwościami nowych technologii komunikowania oraz wpływu jaki owe właściwości mają na świat społeczny i jego mieszkańców. Prelegenci zastanowią się także nad zasadnością mówienia o „nowych” nowych mediach, jako rezultacie niezwykle dynamicznych zmian i przeobrażeń, którym podlegają media jeszcze niedawno traktowane jako nowe.

W trzeciej części będzie miała miejsce próba odpowiedzenia na pytanie czy nasycenie świata społecznego nowymi mediami stwarza dla jego mieszkańców nową sytuację egzystencjalną.

Szczegółowy plan konferencji wraz z godzinami poszczególnych wykładów oraz warsztatów do pobrania z naszego Dropboksa.

Fanpage konferencji na Facebooku, gdzie można uzyskać więcej informacji na jej temat jest tutaj.

Po konferencji zamierzam udostępnić moją prezentację na łamach Spider’s Web. Tymczasem mam nadzieję, że choćby z kilkoma Czytelnikami Spider’s Web uda mi się spotkać i porozmawiać w dniu jutrzejszym. Skądinąd wiem, że mamy w Krakowie sporo Czytelników.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA