REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Newsweek Polska w wydaniu na Samsung Galaxy Tab

12.06.2011
20:35
REKLAMA
REKLAMA

Dowiedziałem się od Samsunga na Twitterze, że od jutra „Newsweek Polska” dostępny będzie w wydaniu cyfrowym na tablet Samsung Galaxy Tab. Chodzi o wydanie na 7-calowe urządzenie (a wiadomo, że Samsung ma już także wersję o przekątnej ekranu 10 cala). Wraz z aplikacją użytkownicy otrzymają pierwsze dwa wydania Newsweeka za darmo. Kolejne numery będą kosztowały 3 złote, czyli o jakieś 11 groszy mniej od kosztu wydania na iPadzie (0,79 euro).

Świetnie się składa, bo w jutrzejszym wydaniu „Newsweeka” pojawi się mój tekst, więc jest szansa na to, że posiadacze tabletów Samsung Galaxy Tab go przeczytają (skoro za darmo…).

Newsweek Polska konsekwentnie buduje swoją obecność na tabletach, mimo że wyniki tygodnika na iPadzie raczej nie powalały, choć akurat moim skromnym zdaniem nie było tak źle, głównie dlatego, że Newsweek był pierwszym polskim ‚poważnym’ medium prasowym, który pojawił się w App Store.

I nawet jeśli średnia sprzedaż wydań Newsweeka w wersji na iPada na pierwszy rzut oka nie poraża wielkością, to należy pamiętać, że Newsweek korzysta z prawa pierwszeństwa na platformie, która ciągle ma nieprawdopodobnie dużą ekspozycję medialną. – mówiłem w wypowiedzi dla MediaRun.

Zdania nie zmieniam także po informacji, że Newsweek będzie od jutra dostępny na tablecie Samsunga. Jeśli nawet sprzedaż nie będzie lepsza od tej na iPadzie, Newsweek po raz kolejny wygrywa tym, że jest najbardziej otwarty na nowe formy dystrybucji ze wszystkich wiodących mediów prasowych w Polsce.

przemekspider

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA