REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Będę się wymądrzał na debacie z okazji Dnia Dziennikarstwa Obywatelskiego

12.06.2011
19:49
REKLAMA
REKLAMA

Wśród niesamowitych nazwisk będę miał okazję uczestniczyć we wtorek w debacie z okazji Dnia Dziennikarstwa Obywatelskiego organizowanej przez Gurpę Wydawniczą Polskapresse Sp. z o. o. pod egidą serwisu Wiadomości24.pl. Zapraszam wszystkich Czytelników Spider’s Web z Warszawy (i nie tylko oczywiście, ale tym z Warszawy będzie najłatwiej) do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 we wtorek, tj. 14 czerwca, od godziny 12:00.

Debata pod tytułem „W jakim stopniu internet zmienił tradycyjne dziennikarstwo” będzie wstępem do gali Konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku, która odbędzie się o godzinie 14. Galę poprowadzi Dorota Wellman. We wcześniejszej debacie wezmą udział: prof. Włodzimierz Gogołek, z Zakładu Dziennikarstwo Online Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Wiesław Godzic, medioznawca z SWPS, Jacek Żakowski, dziennikarz i Kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, Bartosz Węglarczyk, dziennikarz „Gazety Wyborczej” oraz TVN, Agaton Koziński, redaktor dziennika „Polska”, Igor Janke z „Rzeczpospolitej oraz Salon24.pl, Daniel Biesiada z Microsoftu, oraz blogerzy Maciej Budzich (Mediafun.pl), Krystian Kozerawski (Mackozer.pl) oraz ja ze Spider’s Web.

Wiele sobie obiecuję po tej debacie, szczególnie że niektórzy Szanowni jej Uczestnicy często popełniają bardzo negatywne publiczne wypowiedzi na temat blogerów i dziennikarzy obywatelskich… Mam nadzieję skonfrontować te opinie z moimi. Debata potrwa półtorej godziny, więc mam nadzieję, że na ten i na inne tematy, bo w szkicu do debaty, który otrzymałem nie brakuje tematów, które z pewnością będą stanowiły ciekawe punkty zapalne, będzie okazja się pospierać.

„Zatarła się granica między rodzajami dziennikarstwa”, „Skończył się monopol na wiadomości”, „Dziennikarze mediów klasycznych uaktywniają się w internecie”, „Internet zrodził podział na dziennikarzy zawodowych i obywatelskich”. „Jesteśmy świadkami zmierzchu papierowych mediów i redakcji, jakie znamy”. „Uniezależnienie informacji od linii programowej redakcji: czytelnik szuka czegoś niemainstreamowego” – takie tezy gwarantują temperaturę wrzenia podczas debaty.

Jeśli wśród zebranych na debacie widzów znajdą się fani Spider’s Web, to serdecznie zapraszam do podejścia do mnie po debacie – z chęcią pogadam z Wami o tym i owym.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA