REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Angry Birds na WP7 - gdzie następnie?

29.06.2011
14:54
REKLAMA
REKLAMA

Angry Birds, najpopularniejsza gra na platformy mobilne i nie tylko, właśnie pojawiła się na Windows Phone 7 w cenie 2,99 dolara lub darmowa na okres próbny.


Pierwotnie ptaszki miały pojawić się na WP7 w kwietniu. Jednak to i tak ważna informacja – Angry Birds są już dosłownie wszędzie. Najperw iOS, potem Android, Symbian, wersje natywne na systemy komputerowe oraz web aplikacja, która pozwala grać bez zbędnych instalacji.

Wkroczenie na WP7 jest kolejnym krokiem w sukcesie, ale też prawdopodobnie ostatnim – Angry Birds jest już dosłownie wszędzie. Rovuo, twórcy gry muszą poważnie zastanowić się nad przyszłością, bo choć gra została pobrana ponad 200 milionów razy, to w końcu dni jej świetności przeminą. A wraz z nimi cały “hype” na zabawki i gadżety. Co zrobi dalej Rovio – o tym się przekonamy.

Tymczasem pojawienie się Angry Birds na Windows Phone 7 to mały sukces dla Microsoftu. W końcu na WP7 zjawia się najpopularniejsza gra, na pukcie której oszalał cały świat. Wprawdzie płatna, ale taka specyfika WP7. Jakie będą kolejne aplikacje z innych platform?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA