Tech

Jak zdigitalizować grę piłkarzyki

Picture of the author

Nowe czasy wymagają nowych rozwiązań. Era cyfrowa w połączeniu z erą mediów społecznościowych zmienia analogową rzeczywistość w dramatyczny sposób. Grupa niemieckich inżynierów, zakochanych w popularnej, aczkolwiek ciągle analogowej grze – piłkarzyki, zamarzyła sobie jej zdigitalizowanie i podłączenie do technologicznej chmury. Jak wymyślili tak zrobili, a afekty są naprawdę niesamowite.

Cały projekt polegał na tym, aby analogową rozrywkę połączyć z cyfrową obsługą. Za pomocą specjalnego układu elektrycznego, czujników fotograficznych oraz open-source’owego kodu programistycznego specjaliści z SinnerSchrader podłączyli stół z grą piłkarzyki do internetu. Podczas gry, w momencie gdy pada gol, sensor rozpoznaje ten fakt, wysyła informację do serwera via WiFi, która następnie przechodzi przez odpowiednie oprogramowanie. Specjalnie napisana web-aplikacja zamienia smartfona w cyfrowy wyświetlacz ze stanem gry. Aplikacja łączy się także z Twitterem, gdzie można publikować wyniki gier. Przy okazji prowadzone są także statystyki gier w formie ligi z wynikami poszczególnych meczy.

Doskonałe, prawda? Całkowity koszt digitalizacji piłkarzyków zamyka się w ok. 150 euro, a inżynierowie z SinnerSchrader są na tyle mili, że wkrótce udostępnią oprogramowanie, które napisali do obsługi piłkarzyków po to, aby każdy zainteresowany digitalizacją własnych piłkarzyków mógł to bez problemu zrobić. Kto wie, może wkrótce wszyscy podłączymy nasze piłkarzyki do technologicznej chmury i zrobimy globalną ligę.

Oto krótki dokument obrazujący cały proces:

Takie projekty jak ten pokazują jedno – najnowsze technologie internetowe i mobilne wcale nie muszą ograniczać się do wirtualnego świata. Tak jak wcześniej pokazywał Google możliwości Androida jako centrum zarządzania domowym sprzętem, tak inżynierowie z SinnerSchrader pokazują jak szybko, niedrogo, ale jednak ze świeżym pomysłem zamienić coś bardzo analogowego w coś na miarę współczesnych możliwości technologicznych w wymiarze społecznościowym.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst