REKLAMA

Nowy Twitter dla BlackBerry

22.02.2011 20.35
Nowy Twitter dla BlackBerry
REKLAMA
REKLAMA

RIM od zawsze samodzielnie rozwijał znane aplikacje. Facebook na telefony BlackBerry to jedna z najbardziej dopracowanych aplikacji do tego serwisu. Z Twitterem było jednak zdecydowanie słabiej.

Kanadyjski producent udostępnia właśnie nową wersję beta klienta tego popularnego serwisu mikroblogowego. Odświeżona edycja dostępna jest wyłącznie dla członków BlackBerry Beta Zone, ale można się tam swobodnie zarejestrować.

Aplikacja Twittera nie była idealna. Czego jej brakowało? Najważniejszą funkcją w terminalach BlackBerry jest usługa push. To właśnie w telefonach RIM, a nie Apple, push notification pojawiło się w pierwszej kolejności i na tym bazuje do dziś ich słynna poczta. Dzięki tej funkcji dowiadujemy się natychmiast o zdarzeniu w danym serwisie. Inżynierowie RIM dodali tą brakującą opcję dopiero w Twitterze 1.1. Od teraz użytkownik dowiaduje się od razu o tym, że ktoś o nim wspomniał w swoim wpisie w formie ikonki na pasku notyfikacji.

W telefonie istotna jest jednak wygoda pisania, a urządzenia tej firmy właśnie do tego są stworzone. Dlatego też, zostało dodane autouzupełnianie tagów. Polega to na podpowiadaniu słów, których najczęściej używamy przy znaczniku #. Jest to świetne rozwiązanie kiedy bardzo często tweetujemy na temat jakiegoś wydarzenia i oznaczamy je odpowiednimi tagami.

Przy takich wpisach ważna jest informacja o lokalizacji użytkownika. Wiemy czy rzeczywiście znajduje się na miejscu wydarzenia, czy tylko relacjonuje je śledząc transmisje z imprezy. To również zostało dodane do aplikacji.

Twitter to też narzędzie komunikacji prywatnej dlatego bardzo istotne są wiadomości bezpośrednie. BlackBerry zmieniło okno rozmowy zamieniając je w typowy dla komunikatora BlackBerry Messenger czat.

Platforma BlackBerry cały czas się rozwija. Ubolewam nad tym, że to RIM musi pracować nad takimi aplikacjami dlatego, że zewnętrzni programiści nie widzą w takich aplikacjach możliwości zarobku. Szkoda, że polscy developerzy omijają platformę jeżynki szerokim łukiem i niewiele u nas się dzieje. Może to się jednak zmienić, bo od niedawna polski oddział RIM zaczyna organizować spotkania z programistami, ale to temat na inną okazję.

Kamil Brzeziński

Zrzuty ekranu pochodzą z bloga BlackBerry

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA