REKLAMA

Gdzie na świecie jest Android? Polski nie widać.

22.01.2011 20.17
Gdzie na świecie jest Android? Polski nie widać.
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj Kamil Brzeziński zastanawiał się jaki jest polski Android na przykładzie aplikacji Blip na Androidzie, a dzisiaj Google, za pośrednictwem swojej spółki zależnej AdMob, opublikował bardzo ciekawe dane na temat rozkładu użytkowników Androida na świecie. Polski nie widać.

Dane opublikowane przez AdMob nie są danymi stricte sprzedażowymi. Ta sieć reklamowa zlicza po prostu zapytania reklamowe wysyłane przez przeglądarki internetowe w urządzeniach z systemem Android. Dziennie jest takich zapytań 2 miliardy. Co ciekawe, zaledwie 17 państw generuje 80% ruchu Androida w sieci (w grudniu 2010 r.).

Najwięcej Androidów, czego można było się spodziewać, jest w Północnej Ameryce – aż 43%. Na drugim miejscu jest Azja z 33% a na trzecim Europa Zachodnia z 15%. Europa Wschodnia, do której zapewne Polska została zaliczona, generuje zaledwie 2,2% ruchu Androida w sieci. Polska stanowi 9% rynku w Europie Wschodniej. Co ciekawe, zdecydowane na czele jest… Rumunia z aż 26% udziałem w impresjach reklamowych AdMob.

W Europie Zachodniej 33% wywołań reklam AdMob pochodziło w grudniu z Wielkiej Brytanii, 17% z Francji oraz 12% z Niemiec. Te trzy rynki wygenerowały ponad 60% wywołań reklamowych w Europie Zachodniej. W Azji najpopularniejszymi rynkami Androida nie są Chiny – ba, nie są nawet w pierwszej trójce – lecz Indie (26%), Korea Południowa (13%) oraz Japonia (12%).

Ciekawe dane, które z pewnością pokazują, gdzie leży największy potencjał wzrostowy Androida – zdecydowanie w Europie.

Pełen raport AdMob tutaj (PDF)

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA