REKLAMA

Licytacja trwa - 300 tys. aktywacji Androidów dziennie. To 10 mln miesięcznie?

09.12.2010 20.34
Licytacja trwa – 300 tys. aktywacji Androidów dziennie. To 10 mln miesięcznie?
REKLAMA
REKLAMA

Andy Rubin – szef projektu Android w Google’u – wyznaje chyba zasadę, że musi mieć jednego newsa dziennie, aby pobyć trochę na nagłówkach. Do mocnych danych upatrzył sobie swój kanał Twittera – wczoraj wieczorem czasu polskiego tweetnął, że Google aktywuje już 300 tys. smartfonów z Androidem dziennie.

Jeśli prawda – a śmiał w liczby Google’a wątpić Steve Jobs – Android wyprzedza już w dziennych aktywacjach nie tylko BlackBerry (RIM) iPhone’y (Apple), a nawet Symbiana (Nokia). Jeśli pomnożyć 300 tys. przez liczbę dni w miesiącu, to wyjdzie nam (prawie) okrągła liczba 10 mln sztuk Androidów sprzedawanych każdego miesiąca, a przypomnijmy, że Apple w najlepszym dla siebie kwartale sprzedał 14,1 mln iPhone’ów, czyli ponad 4 razy mniej niż dziś Google aktywuje Androidów.

Retorykę spektakularnych liczb rozpoczął Apple publikując swego czasu raporty o liczbie pobrań aplikacji z AppStore z podobną częstotliwością do Andy’ego Rubina.

Ciekawe co w zaciszu domowych pieleszy myśli dzisiaj sobie o 300 tys. Androidów dziennie Steve. Jobs. Steve Jobs, Steve.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA