Tech

Pierwsza w historii aplikacja prasowa tylko na iPada już jutro

Picture of the author

Angielski miliarder-filantrop-filozof-człowiek renesansu Richard Branson wyprzedzi Ruperta Murdocha w innowacyjnym projekcie przygotowania medium prasowego wydawanego jedynie na tablecie Apple’a. „The Project” od jutra w AppStore.

„The Project” ma być magazynem o kulturze, technologii, wzornictwie, modzie i nauce. Za sterami wydawnictwa stoi córka Richarda Bransona. Na okładce pierwszego numeru Jeff Bridges.

W sieci pojawiła się już oficjalna strona/blog promująca „The Project”. Jest też link do AppStore, ale aplikacji jeszcze w nim nie ma. Ma być jutro. W sieci pojawiło się także króciutkie demo promujące magazyn, ale za wiele z niego nie wynika.

Project magazine cover video from Project on Vimeo.

Będziemy się uważnie przyglądać temu projektowi. Jakby nie patrzeć, decyzja o wydaniu gazety jedynie na iPada wydaje się być niezwykle ryzykowna. Czy „The Project” sobie poradzi? Na pewno może liczyć na zainteresowanie mediów na całym świecie, a to szczególnie dla nowych, innowacyjnych projektów, bardzo ważna – żeby nie powiedzieć najważniejsza – kwestia na starcie.

Z różnych przecieków na temat „The Project” wynika, że ma on być pierwszym magazynem nowej generacji, to znaczy takim, który wykorzystuje wszystkie dobrodziejstwa ery Web 2.0. Zobaczymy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst