1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Pierwsza w historii aplikacja prasowa tylko na iPada już jutro

Angielski miliarder-filantrop-filozof-człowiek renesansu Richard Branson wyprzedzi Ruperta Murdocha w innowacyjnym projekcie przygotowania medium prasowego wydawanego jedynie na tablecie Apple’a. „The Project” od jutra w AppStore.

„The Project” ma być magazynem o kulturze, technologii, wzornictwie, modzie i nauce. Za sterami wydawnictwa stoi córka Richarda Bransona. Na okładce pierwszego numeru Jeff Bridges.

W sieci pojawiła się już oficjalna strona/blog promująca „The Project”. Jest też link do AppStore, ale aplikacji jeszcze w nim nie ma. Ma być jutro. W sieci pojawiło się także króciutkie demo promujące magazyn, ale za wiele z niego nie wynika.

Project magazine cover video from Project on Vimeo.

Będziemy się uważnie przyglądać temu projektowi. Jakby nie patrzeć, decyzja o wydaniu gazety jedynie na iPada wydaje się być niezwykle ryzykowna. Czy „The Project” sobie poradzi? Na pewno może liczyć na zainteresowanie mediów na całym świecie, a to szczególnie dla nowych, innowacyjnych projektów, bardzo ważna – żeby nie powiedzieć najważniejsza – kwestia na starcie.

Z różnych przecieków na temat „The Project” wynika, że ma on być pierwszym magazynem nowej generacji, to znaczy takim, który wykorzystuje wszystkie dobrodziejstwa ery Web 2.0. Zobaczymy.