Tech

Szef projektu MeeGo odchodzi z Nokii

Pośród wszystkich ciekawych informacji o zmianach personalnych – nowy CEO Skype’a, bardzo intrygująca zmiana na stanowisku CEO Twittera – to właśnie ta wydaje się być najbardziej? spektakularna: z Nokii odchodzi Ari Jaaksi, który szefował projektowi MeeGo.

Odszedł ponoć z powodów osobistych, choć – jak prawie zawsze w takich przypadkach – to pewnie medialna ściema. Powody mogą być dwa: albo to jeszcze efekt trzęsienia ziemi na najwyższych stanowiskach w Nokii po przyjściu nowej miotły, albo? problemy z rozwojem MeeGo – produktu, który w Nokii traktowany jest jako wyrocznia „być albo nie być” na rynku supersmartfonów.

W rozmowie ze Spider’s Web, dyrektor marketingu Nokii Polska Piotr Bubak podawał datę pierwszego kwartału 2011 r., kiedy na rynku miałyby się pojawić pierwsze smartfony z systemem MeeGo. Miejmy nadzieję, że sam system będzie wyglądał zupełnie inaczej niż testowane aktualnie wersje systemu na roboczych stacjach. A może? właśnie tak będą wyglądać i odejście Jaaksi’ego ma z tym jakiś związek...

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst