REKLAMA

Piszesz aplikacje? Wygraj 30 tys. zł od Gadu-Gadu

14.10.2010 13.43
Piszesz aplikacje? Wygraj 30 tys. zł od Gadu-Gadu
REKLAMA
REKLAMA

Ciekawa inicjatywa Gadu-Gadu, która z pewnością przypadnie do gustu deweloperom aplikacji:

Połączony z komunikatorem Gadu-Gadu serwis społecznościowy GG.pl upublicznia swoje API. Dzięki temu wszyscy ? osoby z ciekawymi pomysłami, start-upy, a nawet firmy – mogą stworzyć aplikacje, które dotrą w sposób bezprecedensowy do jednej z najliczniejszych polskich społeczności internetowych ? Gadu-Gadu.

Upublicznieniu API towarzyszy konkurs dla twórców aplikacji, w którym główną nagrodą jest 30 tysięcy złotych. Jest on skierowany do developerów, firm developerskich, studentów oraz dla tych wszystkich, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji. Aplikacje można zgłaszać od dziś do końca roku.

?Pozostawiamy developerom pełną dowolność – mówi Zbigniew Pieńkowski CIO GG Network – może to być gra z dodatkami płatnymi, aplikacje biznesowe, aplikacje biurowe, rozrywkowe, multimedia, integracje z innymi usługami/ aplikacjami, które już są bardzo popularne w Internecie, e-commerce. Czekamy na ciekawe pomysły?.

Oficjalna strona konkursu rusza dziś na blogu developerów GG Network S.A. pod adresem http://rozwoj.gg.pl/konkurs. Na tej stronie, co miesiąc publikowany będzie ranking najciekawszych aplikacji konkursowych.

Ogłoszenie zwycięzcy konkursu nastąpi 15 lutego 2011 roku. Nagrodzona aplikacja znajdzie się w głównym pasku aplikacji serwisu GG.pl i w pasku aplikacji w komunikatorze Gadu?Gadu!

Wygrywa jeden projekt, ale organizator przewiduje także przyznanie dodatkowych nagród wyróżnień. Patronami medialnymi konkursu są: Software Developer?s Journal, Dziennik Internautów, miesięcznik PC Format oraz serwis mikroblogowy Blip.pl

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA