REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

100 milionów smartfonów BlackBerry

REKLAMA
REKLAMA

Apple dopiero ogłosi 100 mln urządzeń z iOS na pokładzie – według zapowiedzi Steve’a Jobsa stanie się to na pewno w 2010 r. – a Research in Motion już może świętować sprzedanie 100 milionów smartfonów BlackBerry.

Rzadko to robimy, ale tym razem przekleimy informację prasową, którą otrzymaliśmy, bo i ładnie napisana i – co rzadkość – bez achów i echów.

W ciągu pierwszego kwartału firma RIM dostarczyła na rynek stumilionowy smartfon BlackBerry. Warto zauważyć, że ponad połowa z tych 100 milionów smartfonów została dostarczona w ciągu ostatnich 18 miesięcy, co obrazuje globalną tendencję wzrostową marki BlackBerry.

IDC sklasyfikowało ostatnio RIM jako jednego z 5 największych światowych producentów telefonów komórkowych. Jednocześnie RIM jest jedyną firmą na tej liście produkującą wyłącznie smartfony. RIM, intensywnie wzmacniając swoją pozycję na rynku konsumenckim, pozostaje również liderem wśród odbiorców korporacyjnych, czego dowodem jest fakt, że ponad 90% przedsiębiorstw z listy Fortune 500 korzysta z rozwiązań BlackBerry.

?W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2011 RIM osiągnął znaczący wzrost zysków i dostarczył na rynek rekordową liczbę 11,2 mln urządzeń, w tym ? stumilionowy smartfon BlackBerry.? ? powiedział Jim Balsillie, Co-CEO w firmie RIM. ?Zamierzamy dalej koncentrować się na globalnym rozwoju i wierzymy, że bogate portfolio nowych produktów BlackBerry, które pojawią się na rynku w nadchodzących miesiącach będzie dla nas szansą przyspieszenia rozwoju RIM w drugiej połowie roku fiskalnego 2011.?

Przychód

Przychód za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2011 wyniósł 4,24 mld dolarów, co stanowi wzrost o 24% w stosunku do 3,42 mld dolarów w tym samym kwartale poprzedniego roku.

Ilość smartfonów dostarczonych na rynek

W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2011 firma Research In Motion dostarczyła na rynek 11,2 mln urządzeń, w tym ? stumilionowy smartfon BlackBerry.

Użytkownicy

W pierwszym kwartale firma RIM zarejestrowała 4,9 miliona nowych użytkowników. Na koniec kwartału całkowita liczba kont użytkowników BlackBerry wyniosła 46 milionów, co stanowi wzrost o 60% w stosunku do tego samego okresu poprzedniego roku.

Operatorzy/Kraje

Produkty i usługi BlackBerry są teraz dostępne w ofertach 550 operatorów i partnerów dystrybucyjnych w 175 krajach świata.

Prognozy na drugi kwartał roku fiskalnego 2011

Przewidywany przychód za drugi kwartał roku fiskalnego 2011, który zakończy się 28 sierpnia 2010 roku wyniesie od 4,4 do 4,6 mld dolarów. RIM planuje również otworzyć od 4,9 do 5,2 mln nowych kont oraz dostarczyć na rynek od 11,6 do 12,1 mln smartfonów BlackBerry.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA