REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Dobre wyniki LG Electronics po 1Q 2010 r.

REKLAMA
REKLAMA

Firma LG podała swoje wyniki po pierwszym kwartale 2010 r.

LG uzyskała w I kw. 2010 r. skonsolidowaną wartość sprzedaży – 11,9 mld USD oraz zysk operacyjny 462 mln USD, co oznacza wzrost sprzedaży (rok do roku) o 3,7% licząc w KRW (28% licząc w USD) oraz wzrost zysku operacyjnego o 2,6% licząc w KRW (26% licząc w USD).

Ireneusz Smaga ? Wiceprezes LG Electronics Polska – Ogłoszone globalne wyniki finansowe LG Electronics po I kwartale 2010 prezentują stabilną sytuację firmy.

W Polsce cały rynek elektroniki konsumenckiej w tym RTV, AGD oraz telefonów komórkowych w pierwszym kwartale tego roku odnotował spadki sprzedaży.

W zależności od grupy produktowej wynosiły one miedzy 10% a nawet 40% (rok do roku).

Natomiast LG Electronics Polska w tym okresie zanotował w dwucyfrowy wzrost sprzedaży sięgający 16% (w USD) w stosunku do analogicznego kwartału roku ubiegłego. Jednocześnie firma zwiększyła swoje udziały rynkowe we wszystkich grupach produktowych, a w szczególności w 2 kluczowych kategoriach  GSM oraz RTV, w których podwoiła swój udział rynkowy.

Przewidujemy, że rynek elektroniki konsumenckiej w Polsce w drugim kwartale cały czas będzie zmagać się z trudnościami aczkolwiek sądzimy, że dwucyfrowe spadki rynku odejdą w niepamięć wraz z pierwszym kwartałem. Druga polowa roku w naszej branży zapowiada się już optymistycznie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA