REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple sprzeda 5 milionów kopii Snow Leoparda

24.08.2009
21:11
REKLAMA
REKLAMA

Nowy system operacyjny Apple’a – Mac OS X 10.6 vel. Snow Leopard pojawi się wcześniej niż planowano, bo już w najbliższy piątek 28 sierpnia 2009 roku. Gene Munster z Piper Jaffray zareagował natychmiastowo i ogłosił w notce do inwestorów, że Apple powinno sprzedać 5 milinów kopii 10.6 w czwartym kwartale rozliczeniowym.

Najpierw w sklepie online, a następnie w oficjalnej informacji prasowej Apple poinformowało o debiucie Snow Leoparda w najbliższy piątek. Ceny znane były już wcześniej – aktualizacja z wersji 10.5 do 10.6 będzie kosztować 29 dolarów. Jak podaje Moje Jabłuszko powołując się na kontakty w firmie iSource, polska cena aktualizacji z Leoparda do Snow Leoparda będzie wynosić 129 złotych. Nowy Mac OS X ma się pojawić we wszystkich iSpotach na terenie całego kraju w wystarczającej liczbie egzemplarzy, aby każdy mógł wyjść w piątek ze sklepu z nowiutkim systemem operacyjnym Apple’a.

Gene Munster, analityk Piper Jaffray, szybko policzył i poinformował swoich klientów, że Apple powinno sprzedać 5 milionów kopii Snow Leoparda w pierwszym kwartale dostępności. Da to przychód na poziomie 66 milionów dolarów. Według Munstera, nie o pieniądze tu jednak chodzi, ale o uzyskanie strategicznej przewagi nad nowym Windowsem 7, który oczekiwany jest w listopadzie.

Munster powtarza także to, co sam pisałem kilka dni temu – Snow Leopard nie opiera się na nowych funkcjonalnościach. To raczej zaoferowanie użytkownikom Maków najnowszej technologii, szczególnie w kontekście faktu, że użytkownicy Windowsa XP oraz Vista ciągle muszą polegać na archaicznych już rozwiązaniach.

Tyle Munster.

Warto zajrzeć także na polskie strony Apple’a, aby „nakręcić się” na to, co Snow Leopard jednak będzie oferował. Użytkownicy aplikacji zewnętrznych powinni również sprawdzić, czy ich ulubione programy są przystosowane do pracy w nowym środowisku. Warto także śledzić doniesienia Mojego Jabłuszka na temat cen oraz dostępności Snow Leoparda w Polsce.

Do zobaczenia w piątek w iSpocie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA