REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kiedy zobaczymy komórkę z Naszą Klasą?

10.07.2009
20:43
REKLAMA
REKLAMA

Trend jest taki, że współczesne smartfony coraz lepiej integrują się z serwisami społecznościowymi. Przez aplikacje w iPhone i Androidzie, widżety w Nokii (N97) albo wynalazki w stylu Synergy Palma Pre. Jakkolwiek. To fajna, wygodna rzecz – na fejsbuka częściej zaglądam z aplikacji w ajfonie niż przez WWW. Ostatnio, zdarzyło mi się nawet wykorzystywać ją jako książkę telefoniczną (musiałem zadzwonić do osoby, której numeru nie mam w pamięci telefonu). Zadziałało dokładnie tak, jak wbudowana książka telefoniczna aparatu (ciekawe swoją drogą, kiedy ta ostatnia przestanie w ogóle być potrzebna…).

Problem polega na tym, że we wszystkich przypadkach chodzi o integrację z witrynami, których adresy kończą się na .com, co kompletnie nie urządza większości internautów z kraju PL. Ciekaw jestem, kiedy zobaczymy coś, co pozwala w podobny sposób jak z fejsbuka korzystać na przykład z Naszej Klasy.
Najwięcej w tym temacie robi chyba Gadu Gadu. Nieźle przemyślana jest oferta MVNO Gadu Air, w której poza bezpłatym korzystaniem z komunikatora (wliczając w to transmisję danych) mamy powiązanie numeru telefonu z numerem GG. Wydaje mi się jednak, że to ciągle coś dla najbardziej hardkorowych userów, którym niestraszny brak telefonów za 1 zł i tańszych połączeń z wybranymi numerami.
Pozostali mogą sobie wykupić (!!!) abonament na korzystanie z mobilnej wersji GG, która jest dostępna na większość platform (Android, iPhone, Symbian, Java, Windows Mobile).
Tak czy tak, GG to raczej IM niż społeczność (chociaż twórcy starają się chyba popychać całość w stronę tego drugiego).
I to chyba tyle.
Blip, mimo tego że skupia sporą społeczność userów iPhone (w tym paru developerów) nie może się doczekać niczego poza (swoją drogą całkiem niezłą) wersją mobilną. No ale za to frytka jest.
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA