REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Wszystkie plotki o iPhone 3.0

REKLAMA
REKLAMA

Na mniej niż 24 godziny do konferencji Apple warto zebrać wszystkie plotki i spekulacje na temat tego, co ma być iPhone’m 3.0. Bo co to ma być – czy sam system operacyjny, czy nowy iPhone, czy zupełnie coś innego, to jeszcze do końca niewiadomo. Przy okazji jutro około 20 czasu polskiego będzie można rozliczyć tych, którzy raportowali „przecieki” z Apple.

Kopiuj/wklej

Według Kevina Rose wokół kopiuj/wklej będzie się toczyć jutrzejsza prezentacja nowego OS iPhone’a. Rose szczegółowo opisał jak funkcja ta ma być zaimplementowana. Według Rose’a przygotowując iPhone 3.0 Apple miało na względzie Palma Pre. To pod niego przygotowany jest przegląd funkcjonalności iPhone’a w taki sposób, aby zbić jego potencjał marketingowy.

MMS

Według BoyGeniusReport, w iPhone 3.0 Apple ma w końcu udostępnić możliwość wysyłania wiadomości MMS. Kevin Rose zaprzecza tym doniesieniom.

Praca aplikacji w tle

Dużą wiarę w pojawienie się możliwości pracy aplikacji iPhone’a w tle wykazuje serwis MacRumors. Wprawdzie serwis cytuje w swoich doniesieniach Johna Grubera z bloga Daring Fireball, ale argumentuje to faktem, że Apple obiecało przecież na konferencji WWDC 2008 pełną implementację technologii „push”. Otworzyłoby to drogę to optymalnej pracy komunikatorów internetowych w iPhone.

iPhone jako modem

Tą plotkę sprzedał światu serwis BoyGeniusReport. Swego czasu media donosiły, że Apple oraz amerykańska sieć mobilna AT&T pracują nad udostępnieniem usługi udostępniania połączenia internetowego iPhone’a np. MacBookowi. Właśnie z tego powodu Apple miało blokować pojawienie się w AppStore aplikacji umożliwiających wykorzystywanie iPhone’a jako modemu.

AppStore Premium

Spekulacje o AppStore Premium odżyły po tym, jak napisał o nim wpływowy serwis internetowy Wired. Przypomnijmy – AppStore Premium miałby być wydzieloną częścią AppStore zarezerwowaną dla „poważnych” aplikacji i gier za co najmniej 20 dolarów.

Tyle plotek na dzień przed konferencją Apple. Nie dużo i kompletnie brak nowych pomysłów. Jeśli – jak donosi pewny siebie Rose – Apple oprze jutrzejszą prezentację iPhone’a 3.0 na obwieszczeniu światu kopiuj/wklej, to będzie można przyjąć, że rzeczywiście „myszy harcują, podczas gdy kota nie ma„.

Z drugiej strony – tak na zdrowy rozum – czy Apple zwoływałoby konferencję tylko po to, aby pokazać jak można dodać funkcję kopiuj/wklej do iPhone’a, kiedy nie organizowali spendu dla mediów przy okazji debiutu odświeżonych linii komputerów stacjonarnych oraz iPodów? Mało prawdopodobne? Przychylałbym się więc do sugestii części specjalistów, że jutrzejszy dzień może przynieść kompletnie nowe urządzenie. Może zobaczymy jutro quasi netbooka, który łączył będzie funkcjonalności systemów operacyjnych Mac i iPhone, a konkurować będzie i z Kindle od Amazon i z konsolami do gier.

AKTUALIZACJA 17 czerwca 2009: Debiuty iPhone OS X 3.0 oraz iPhone 3GS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA