1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

App World na BlackBerry z aplikacjami po 3 dolary

Uzbrojeni w doświadczenie AppStore, menedżerowie Research in Motion proponują użytkownikom smartfonów BlackBerry App World, w którym najtańsze płatne aplikacje kosztować będą 2,99 dolara. Będzie natomiast możliwość publikacji darmowych programów.

Wprawdzie motywacja działań RIM nie jest znana, ale można domniemywać, że chodzi o to, żeby App World nie był zalany tanimi nonsensownymi aplikacjami za 99 centów, tak jak ma to miejsce w AppStore na iPhone. Deweloperzy oprogramowania na iPhone’a skarżą się, że tanie aplikacje o wątpliwej funkcjonalności prowadzą do nieuzasadnionej wojny cenowej oraz odstraszają klientów potencjalnie zainteresowanych bardziej zaawansowanymi programami od przemierzania bezkresnych czeluści AppStore w poszukiwaniu interesujących ich aplikacji.

RIM będzie stosowało również antypirackie zabezpieczenia w swoim programie. Pobrane z App World aplikacje nie będą mogły być zapisywane na kartach microSD, co uniemożliwi ich instalację na innych smartfonach BlackBerry.

Więcej o projekcie App World na urządzenia BlackBerry w części pytanie/odpowiedź na stronach RIM.

Szykuje się prawdziwa wojna na oprogramowanie mobilne. Jestem przekonany, że startupy na tym rynku takie jak na przykład ngmoco:) mogą wyrosnąć na bardzo znaczących globalnych graczy na rynku mobilnych gier. Trzymajmy również kciuki za polskich producentów oprogramowania mobilnego. Co najmniej kilku z nich jest na prostej drodze do dużego sukcesu.