REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dostęp do iDisk z iPhone'a dzięki MobileFiles

25.11.2008
13:48
REKLAMA
REKLAMA

Dobra i zła wiadomość. Zła jest taka, że Apple najprawdopodobniej nie planuje poszerzyć funkcjonalności iPhone’a o wbudowaną aplikację, dzięki której można byłoby łączyć się z iDisk w MobileMe. Gdyby planowali, to z pewnością nie zaakceptowaliby aplikacji MobileFiles do dystrybucji w AppStore . Dobrą wiadomością natomiast jest właśnie fakt pojawienia się w AppStore aplikacji MobileFiles.

MobileFiles to doskonały program dla wszystkich posiadaczy kont MobileMe przygotowany przez Quickoffice. Dzięki niemu posiadacze iPhone’a lub iPoda touch z oprogramowaniem co najmniej 2.1 w każdej chwili mogą uzyskać dostęp do plików umieszczonych na wirtualnym dysku iDisk. Aplikacja daje możliwość przejrzenia wszystkich plików na naszym iDisk oraz pobrania i pozostawienia ich na iPhone do odczytu offline. Jedynym minusem (i to dużym) programu MobileFiles jest brak (na razie) obsługi plików iWork.

Aplikacja działa doskonale i stabilnie. Przy tym jest niezwykle prosta i intuicyjna. Układ folderów jest identyczny z tym, jaki widzimy po zalogowaniu się do MobileMe w wersji „Cloud”.

Na razie MobileFiles jest darmowe. Przyszłe wersje programu – jak obiecuje deweloper – mają być poszerzone o możliwość edycji dokumentów pakietu biurowego Microsoft Office z pozycji iPhone’a. Kiedy tak się stanie, MobileFiles Pro będzie aplikacją płatną.

Powoli MobileMe staje się w miarę pełną usługą. Szkoda tylko, że za rozwój funkcjonalności MobileMe odpowiadają zewnętrzni deweloperzy. No cóż, czekamy jeszcze tylko na pełną synchronizacje list „to do” pomiędzy Makiem, MobileMe, iPhone’m i PC. Dopiero po tym będzie można uznać MobileMe za w miarę kompletną usługę.

Aplikacja MobileFiles do pobrania z AppStore.

Więcej o projekcie na stronach Quickoffice.

Instrukcja obsługi dostępna tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA