REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dobre prognozy dla Apple dla 1Q 2009 roku

19.11.2008
15:29
REKLAMA
REKLAMA

Wiodący analityk zajmujący się biznesowym wymiarem Apple, Gene Munster z banku inwestycyjnego Piper Jaffray, przedstawił właśnie prognozy sprzedaży produktów Apple w pierwszym kwartale fiskalnym 2009 roku, który pokrywa się z czwartym kwartałem kalendarzowym 2008 roku.

Według kalkulacji Munstera poczynionych na podstawie analizy całodobowej sprzedaży w amerykańskich sklepach Apple, firma z Cupertino powinna sprzedać więcej Maków niż w poprzednim kwartale (2,6 miliona) oraz wyrównać sprzedaż iPhone’a (6 milionów) na koniec grudnia 2008 roku. Według obliczeń Piper Jaffray, Apple sprzedaje teraz średnio 36 Maków w ciągu doby w każdym Apple Store w Stanach Zjednoczonych. To pozwala przyjąć Munsterowi, że Apple sprzeda około 2,7 milionów komputerów Macintosh, co będzie najlepszym w historii wynikiem poprawiając rekord z poprzedniego kwartału.

Te same wyliczenia dowodzą, że Apple sprzedaje aktualnie 28 iPhone’ów w ciągu doby w każdym Apple Store w USA. To wprawdzie dużo mniej niż 95 iPhone’ów sprzedawanych w lipcu, ale nachodzący sezon świątecznego boomu sprzedażowego oraz pojawienie się telefonu w sieci Best Buy powinny zniwelować mniejszą sprzedaż w samych Apple Store.

– Wierzymy, że sprzedaż iPhone’a spadnie pomiędzy 5 a 15%. To i tak znacznie mniej niż raporty z azjatyckich partnerów Apple, którzy mówili o 40% zmniejszeniu popytu ze strony producenta iPhone’a. Aktualnie uważamy, że Apple sprzeda o 8% mniej iPhone’ów niż w zeszłym kwartale, czyli około 6,4 miliona sztuk – pisze Munster w raporcie dla swoich klientów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA