REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jobs o iPhone, AppStore i netbooku

22.10.2008
10:37
REKLAMA
REKLAMA

Podczas dzisiejszej konferencji Apple poświęconej wynikom w czwartym kwartale fiskalnym w 2008 roku prezes Apple, Steve Jobs, zgodził się na krótką sesję „pytanie-odpowiedź” z obecnymi na sali dziennikarzami i analitykami.

Najciekawsze kwestie dotyczyły iPhone’a, AppStore i taniego netbooka od Apple.

– o iPhone

„Apple zostało trzecim największym dostawcą telefonów komórkowych na świecie. Wiem, że brzmi to jak szaleństwo, ale to prawda. W ujęciu wartościowym rynku Apple jest trzecim największym dostawcą komórek na świecie. Spójrzmy na ranking – Nokia jest zdecydowanym liderem z 12,7 miliardami dolarów; Samsung jest numerem dwa z 5,9 miliardami; Apple trzecie z 4,6 miliardami; czwarty Sony Ericsson – 4,2 miliarda; piąty LG z 3,4 miliardami; szósta Motorola z 3,2 miliardami oraz RIM na miejscu siódmym z 2,1 miliardami. Zadziwiające”.

– o AppStore

„Klienci pobiorą jutro aplikację numer 200 milionów z AppStore. To zaledwie 102 dzień od jego debiutu 11 lipca – 200 milionów pobrań. Nie widzieliśmy czegoś podobnego przez całe nasze kariery. Oferujemy już ponad 5,5 tysiąca aplikacji w AppStore w 62 państwach na całym świecie i każdego tygodnia zwiększa się liczba programów zaakceptowanych do sklepu. Nasi konkurencji robią wszystko aby skopiować nasz pomysł z AppStore, ale nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać i jesteśmy zdecydowanie na czele stawki kreując coraz to fajniejsze aplikacje, które napędzają sprzedaż iPhone’a, co z kolei poszerza rynek oprogramowania iPhone’a”.

– o tanim netbooku

„Jeśli spojrzymy na kategorię netbooków, to jest to dzisiaj rodząca się kategoria. Niewiele się ich na razie sprzedaje. Jednym z naszych wejść w tą kategorię jest przecież iPhone ze swoją możliwością przeglądania Internetu, wysyłania e-maili i wszystkich innych rzeczy, które robilibyśmy na netbooku (?). Ale poczekamy i zobaczymy w jakim kierunku ta dziewicza kategoria się rozwija. Na pewno mielibyśmy kilka świetnych pomysłów jeśli rzeczywiście się rozwinie”.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA