1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Seriale

Netflix potwierdził plotki o „The Witcher: Nightmare of the Wolf”. Film animowany zrobią twórcy „Wiedźmina” i „Awatar: Legenda Korry”

Netflix nie traci czasu i kuje wiedźmińskie żelazo póki gorące. Dopiero co ogłoszono, że na dniach do sklepów trafi soundtrack z 1. sezonu serialu „Wiedźmin”, a już potwierdzono kolejną informację, która bardzo ucieszy fanów. Netflix i studio Mir (autorzy „Awatar: Legenda Korry”) zrobią razem film animowany „The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

the witcher nightmare of the wolf

Nie wszystkie plotki przewijające się w amerykańskich mediach na temat możliwych produkcji Netfliksa okazują się mieć cokolwiek zgodnego z prawdą. W tym wypadku pogłoski nie wyprowadziły fanów Geralta z Rivii w pole. Jeszcze dzisiaj rano wieści o „The Witcher: Nightmare of the Wolf” trzeba było brać z pewnym przymrużeniem oka. Na szczęście entuzjazm wielbicieli „Wiedźmina” nie był przedwczesny. Animacja naprawdę powstaje i poznaliśmy dodatkowe informacje na jej temat (do tej pory musieliśmy się zadowolić różnymi fanowskimi projektami takimi jak TEN i TEN).

Okazuje się, że za historię przedstawioną w „The Witcher: Nightmare of the Wolf” naprawdę będą odpowiadali Lauren S. Hissrich i scenarzysta Beau DeMayo.

Oznacza to, że produkcja przynajmniej w pewnym stopniu będzie powiązana z wersją wiedźmińskiego świata przedstawioną w serialu Netfliksa. Według pierwszej zapowiedzi produkcja opowie o nowym globalnym zagrożeniu czyhającym na Kontynencie. Wspomniany duet twórczy nie zostanie jednak rzucony na głęboką wodę świata animacji bez pomocy. Netflix zdecydował się zatrudnić jedno z najlepszych studiów w branży.

The Witcher: Nightmare of the Wolf” zrobi koreańskie Studio Mir, które na koncie ma takie dzieła jak: „Awatar: Legenda Korry” i „Young Justice: Outsiders”.

Nie można ich może nazwać legendami branży, bo powstali dopiero w 2010 roku (założył ich twórca jednego z najlepszych seriali animowanych w historii – „Awatar: Legenda Aanga”), ale od kilku lat nawiązują coraz bliższą współpracę z platformą streamingową. Studio Mir zrobiło już dla Netfiksa 2. sezony serialu „Voltron: Legendarny Obrońca”, a 14 stycznia premierę miała również animacja dla dzieci „Kipo i Dziwozwierze”.

Obecne działania serwisu streamingowego tylko potwierdzają, że po premierze 1. sezonu „Wiedźmina”, to właśnie amerykańska firma przejmie pałeczkę w dalszym rozwoju marki fantasy (więcej na ten temat pisałem TUTAJ). Zwłaszcza w obliczu opóźnionej premiery gry „Cyberpunk 2077” i pewnych kłopotów studia CD Projekt RED. „The Witcher: Nightmare of the Wolf” zapewne będzie tylko pierwszym z wielu projektów Netfliksa powiązanych ze światem wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Data premiery animacji nie jest jeszcze znana. Cały sezon serialu „Wiedźmin” znajdziecie na Netflix Polska.